Svého favorita uveďte do originálního anketního kuponu (kopie nebudou uznány), který doručte nejpozději ve středu 16. března na adresu Hradeckého deníku. Hvězdou deníku se může stát jednotlivec nebo kolektiv, který získá nejvíce hlasů.

Jednotlivci dospělí

Marek BROŽ, zápas, Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR ve volném stylu do 120 kg.

Michal DESENSKÝ, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, 1. místo na MČR do 22 let (dráha 400 m, 47.92), 2. místo na ME do 22 let (dráha 4x100 m, 39.38, člen družstva ČR), 2. místo na MČR (dráha 200 m, 21.24), 4. místo na ME do 22 let (dráha 4x 400 m, 3:07.27, člen družstva ČR), 2x 1. místo se štafetou ČR na ME (4x 400 m, 3:04.52 a 4x 100 m, 40.17, 9. místo na ME do 22 let (400 m, 46.39).

Veronika DUBNOVÁ, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 2. místo na MS v kateg. členka duo senior, 1. místo na MS (členka 25členného družstva 
v kategorii POM POM senior).

Ivana GUZKOVÁ, karate, SK Karate Spartak Hradec Králové, 1. místo na MČR – kumite do 68 kg, 2x 1. místo na Národním poháru kumite do 68 kg a kumite bez rozdílu vah.

Libuše JAHODOVÁ, sportovní střelba, Dukla Hradec Králové, 9. místo na ME v Mariboru, 8. místo na MS v Itálii, zisk místa pro ČR na OH v Riu, 1. místo na Světové univerziádě (vše skeet).

Pavel JANEČEK, plavání, TJ Delfín Náchod, 1. místo na MČR v 50m bazénu (pol. 400 m), 1. místo na MČR ve 25m bazénu (400 m), 8. místo na ME ve 25m bazénu (pol. 400 m, 4:13.88), 3x překonal rekord ČR v 50m bazénu (2x 400m pol., 1x překonal rekord ČR v 50m bazénu (200 m pol.).

Alois KAŇKOVSKÝ, silniční cyklistika, Whirlpool Author Hradec Králové, 2x 1. místo na SP v Polsku, 1. místo 
v SP (současně GP Slovenska).

Michal MATĚJOVSKÝ, motorismus, Čs. Motorsport Hradec Králové, 1. místo na ME (závod automobilů na okruzích v kategorii Super 2000 TC2), v jednotlivých závodech FIA ETCC 2015 získal 5x 1. místo a 1x 2. místo. Obdržel Zlatou sponu FAS AČR a prestižní Zlatý volant ČR.

Jiří POLNICKÝ, silniční cyklistika, Whirlpool Author Hradec Králové, 
1. místo v Českém poháru (celoroční soutěž), 3. místo na MČR v kategorii Elite.

Stanislava PRECLÍKOVÁ, skiboby, Skibob Klub Dobruška, 1. místo v SP (slalom), 1. místo v SP (super-G), 4x 2. místo v SP (1x slalom, 3x obří slalom), 4x 3. místo v SP (3x slalom, 1x obří slalom).

Leoš ROUŠAVÝ, kvadriatlon, SK RN Hradec Králové, 1. místo SP Bystřice p. H., 2. místo MS Hannover, 2. místo v SP Týn nad Vltavou, 5. místo na MS Šamorín, 
4. místo na MS Polskaman, 5. místo na ME Balaton, 1. místo v SP Ratcher.

Miloš SLAVÍČEK, sportovní střelba, Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR.

Jan SYCHRA, sportovní střelba, Dukla Hradec Králové, 2x 8. místo v SP, 5. místo na Evropských hrách v Baku (skeet).

Andrea ZEMANOVÁ, skikros, Ski Klub Špindlerův Mlýn, 2. místo v SP ve Švédsku, 5. místo v SP v Itálii, 6. místo 
v SP, 7. místo v SP v Rakousku.

Jednotlivci mládež

Sportovci do 15 let:

Josef DRTINA, skoky na trampolíně, TJ Sokol Dvůr Králové, 8. místo v žákovském poháru ČR, 3. místo na MČR žáků, 3. místo (člen družstva žáků a žákyň).

Dominik HARNACH, skiboby, Skibob Klub Dobruška, 2x 1. místo na MS (slalom a super-G), 2x 2. místo na MS (slalom a kombinace), 4x 1. místo na MČR ve všech disciplínách, vítěz Českého poháru.

Klára HÁZOVÁ, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 1. místo na MS, 1. místo na ME, 2.místo na MČR – vše kategorie solo-junior POM POM.

Erik MOTAL, skoky na trampolíně, TJ Sokol Dvůr Králové, 2. místo na MČR ml. Žáků, 7. místo v žákovském poháru ČR, 3. místo (člen družstva ml. žáků).

Marek PROKOP, kanoistika, TJ Sokol Předměřice n. L., 1. místo na MČR (člen 4členné posádky na 1000 m), 1. místo na MČR (člen 2členné posádky na 1000 m).

Michal PROKOP, kanoistika, TJ Sokol Předměřice n. L., 1. místo na MČR (člen 4členné posádky 1000 m), 2. místo na MČR (kajak, 1000 m), 3. místo na MČR (kajak, 500 m), 3. místo na MČR (člen K2, 1000 m), 1. místo na ME (člen štafety W16).

Gabriela SKALÁKOVÁ, skiboby, Skibob Klub Dobruška, 3x 2. místo na MS (slalom, super-G a kombinace), 3. místo na MS (obří slalom), 1. místo na MČR (slalom a Super-G).

Josef ŠVORC, motorismus Kartcross, AMK Dobřany, 1. místo na MČR v divizi 
Racer Buggy 125, vyhrál všech 8 závodů.

Anna VODEHNALOVÁ, skoky na trampolíně, TJ Sokol Dvůr Králové, 
12. místo v žákovském poháru ČR, 3. místo jako členka družstva žáků a žákyň.

Sportovci od 16 do 19 let:

Barbora BUKÁČKOVÁ, karate, SK Karate  Spartak Hradec Králové, 1. místo na MČR juniorek (kumite do 59 kg), 
3x 1. místo na MČR juniorek.

Michal ČERNÝ, judo, SKP Judo Nový Bydžov, 1. místo na MČR juniorů 
do 66 kg, 2. místo na MČR mužů do 66 kg, zařazen do reprezentace ČR.

Jan DOLEŽAL, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, 1. místo na ME juniorů na dráze (desetiboj 7929 b.), 4x 1. místo na MČR juniorů na dráze (desetiboj, dálka, 110 m přek., disk), 1x 1. místo na MČR juniorů v hale (koule 6kg, 16,62 m), 2. místo na MČR juniorů v hale (dálka, 7,32 m), 2x reprezentoval ČR v mezistát. utkáních ve víceboji.

Filip HRONEK, lední hokej, Mountfield Hradec Králové, 2. místo na MČR (člen družstva st. dorostu, které postoupilo do extraligy), reprezentant ČR (účast na MS U18 a U20), startoval za družstvo mužů Mountfield HK.

Svatopluk KONOP, sportovní střelba – trap, Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR dorostenců, 1. místo na MČR družstev  juniorů (člen družstva).

Ludmila KOTĚROVÁ, rychlostní kanoistika, TJ Černožice, 9. místo na MS juniorů (K4, 500 m),

Josef NAVRÁTIL, sportovní střelba – trap, Dukla Hradec Králové, 1. místo na MČR juniorŮ, 2x 1. místo na MČR (člen družstva juniorů).

Lada PEJCHALOVÁ, atletika, TJ Lokomotiva Trutnov, 3. místo na ME dorostenek na dráze (výška, 1,82 m), 1. místo na MČR do 22 let na dráze (výška, 1,85 m), 2x 2. místo na MČR dorostenek (dráha i hala, 1.83 a 1,85 m), 3. místo na MČR žen v hale (výška, 1,85 m), 2. místo v mezistát. čtyřutkání dorost. (výška, 1,82 m).

Nikola PORTYŠOVÁ, kuželky, TJ Jičín, 1. místo v Českém poháru, 3. místo na MČR, 1. místo na MS dorostenek (členka družstva), 1. místo na MS dorostenek v kombinaci (120 hodů ze soutěže družstev a poté 120 hodů ze soutěže.jednotlivců).

Romana PTÁČKOVÁ, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 1. místo na MS v kategorii solo senior POM POM, 
2. místo na MČR v kategorii solo senior POM  POM.

Aneta RYLICHOVÁ, basketbal, TJ Lokomotiva Trutnov, 1. místo na ME U16 (členka družstva), reprezentace ČR v kategorii kadetek, opora ligového týmu žen.

Matěj VANĚK, sportovní střelba – trap, Dukla Hradec Králové, 13. místo na MS juniorů, 2x 1. místo na MČR juniorů (člen družstva).

Kolektivy dospělí

BK Kara Trutnov, basketbal, družstvo žen, 3. místo v Ženské lize.

Cheeky Cheerky Hradec Králové, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové, 1. místo na MS v disciplíně pochodové defilé POM POM, 2. místo na MS, 2. místo na MČR oboje v disciplíně pódiová sestava senior POM POM.

Dragonboat (dračí lodě), Stratos Auto, TJ Sokol Předměřice n. L., 3x 1. místo na MČR v kateg. Premiér Mixed, (200 m, 500 m, 2000 m), 1. místo na MČR v kategorii Open 500 m. Zisk několika medailových umístění na MS klubových družstev.

Lions Hradec Králové, kin ball, Královéhradecká ASPV, 3. místo v SP ve Španělsku (smíšené 20členné družstvo), družstvo dobře rozehrálo Středoevropský pohár.

SK Karate Spartak Hradec Králové, karate, družstvo žen, 1. místo v lize kumite družstev (sezona 2014/15), 1. místo v lize kumite družstev (sezona 2015).

TJ Sokol Hradec Králové, basketbal, družstvo žen, 2. místo v Ženské lize, 3. místo v Českém poháru.

Whirlpool Author Cycling Team Hradec Králové, silniční cyklistika, 1. místo v Českém poháru (celoroční soutěže).

Kolektivy mládež

Cheeky Cherky, AC Hip Hop Hradec Králové, juniorky, 4. místo na MS juniorek – podiová sestava POM POM, 4. místo na MS juniorek – minitým POM POM.

HBC Jičín, házená, družstvo minižáků, 1. místo na neoficiálním MČR minižáků.

Mountfield Hradec Králové, lední hokej, mužstvo mladších dorostenců, 
1. místo na MČR mladšího dorostu.

Mountfield Hradec Králové, lední hokej, mužstvo starších dorostenců, 
2. místo v extralize staršího dorostu.

TJ Sokol Dvůr Králové, skoky na trampolíně, družstvo žactva (smíšené), 3. místo na MČR žactva.

TJ Sokol Dvůr Králové, sportovní gymnastika, družstvo junior II, 3. místo na MČR.

TJ Slavia Hradec Králové, volejbal, družstvo juniorek, 1. místo v Českém poháru kadetek a juniorek. Postup do kvalifikace o extraligu juniorek.

TJ Sokol Hradec Králové, atletika, štafeta juniorů (J. Doležal, L. Hodboď, V. Müller, L. Desenský, M. Štěpánek), 
1. místo na MČR v hale (4x 200 m, 1:28.74 – dosažený čas je rekordem ČR  juniorů, oddílová družstva), 1. místo na MČR  juniorů na dráze (4x 100 m, 41,90), 1. místo na MČR juniorů na dráze (4x 400 m, 3:16.16).

TJ Sokol Hradec Králové, basketbal, družstvo mladších žákyň, 1. místo na MČR mladších žákyň.

TJ Sokol Krčín, národní házená, družstvo dorostenců, 1. místo na MČR, 1. místo v zimní lize mládeže.

Trenéři "profi"

Romana Ptáčková, basketbal, TJ Sokol Hradec Králové, Petr Kapitulčin, basketbal, TJ Lokomotiva Trutnov. Tomáš Martinec, lední hokej, Mountfield Hradec Králové, Vítězslav Perun, 
atletika, TJ Sokol Hradec Králové.

Trenéři dobrovolní

Aneta Brindová a Zuzana Špačková, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové, Miloš Havelka, atletika, TJ Lokomotiva Trutnov, Vlastimil Jenček, atletika, TJ Jičín, Petr Kovalíček, volejbal, TJ Sokol Stěžery, František Maňásek, zápas, TJ Sokol Hradec Králové, Petr Müller, atletika, TJ Sokol Hradec Králové, Jana Trýznová, sport pro všechny, Spartak Vrchlabí, Pavel Zahálka, stolní tenis, SK Integra Hradec Králové.

Handicapovaní

Aleš KISÝ, atletika, SK Nové Město nad Metují, vozíčkář, 3. místo na MS v Kataru (koule 7,69 m), 1. místo na MČR Olomouc (koule).

Jiří KLICH, lukostřelba, SK Nové Město nad Metují, vozíčkář, 4. místo na MS družstev Německo, 1. místo MČR (oboje kladkový luk).

Ondřej SEDLISKÝ, tenis, SK Integra Hradec Králové, 3. místo na Global Games ve dvouhře (mentální postižení), 
3. místo na Global Games ve čtyřhře, 
1. místo na MČR jednotlivců.

TJ Jičín, lukostřelba, družstvo mužů, 1. místo ve Středoevropském poháru handicapovaných, 2. místo v lize bez bariér, 1. místo na MČR dvoučlenných týmů.

Reprezentace kraje

Jiří HINDR, silniční cyklistika, Spastic handicap, STS Praha, bydliště: Hořice, 4x 1. místo v EP v časovce jednotlivců, 2. místo na MS v silničním závodě, 2. místo v časovce SP, 2. místo na MČR v silničním závodě, 5x 3. místo v silničním závodě jedn. a časovce.

Jakub KLEPRLÍK, stolní tenis, TTS Caen-Francie, bydliště: Broumov, 1. a 2. místo na Best turnajích v ČR. Úspěšný start v nejvyšší soutěži ve Francii.

Jan KOPECKÝ, motorismus, Škoda Motorsport  Mladá Boleslav, bydliště: Kostelec n. O., 5x zvítězil z 5 startů v MČR v rally, 3x se zúčastnil závodů MS v kategorii WRC 2 a získal 1., 2. a 3.místo.

Tomáš KOUBEK, fotbal, AC Sparta Praha / FC Slovan Liberec, bydliště Hradec Králové. Bývalý brankář FC Hradec Králové, který se v červnu  zúčastnil ME  hráčů do 21 let jako člen reprezentace ČR. V létě přestoupil do Sparty Praha, odkud odešel na hostování do Slovanu Liberec, kde na podzim patřil k jeho nejlepším hráčům v I. lize a Evropské lize. Je v širší nominaci reprezentace ČR.

KRAJSKÝ VÝBĚŘ pro ODM, fotbal, družstvo žáků, 3. místo na letní ODM 2015 v Plzni.

KRAJSKÝ VÝBĚR, volejbal, družstvo kadetek, 1. místo v republikovém turnaji krajských výběrů v Brně.

Martin KŘOUSTEK, trial moto, 4RC Trial team Praha, bydliště: Skuhrov n. B., 1. místo na MČR, 1. místo jako člen 3členného družstva, 10. místo na ME jednotlivci. Člen družstva ČR, které získalo Trofej národů.

Medailisté na letní ODM 2015:

Petra HOLEČKOVÁ, orientační běh, ZŠ Hradec Králové, 1. místo ve sprint mladších žákyň, 2. místo se štafetou mladších žákyň.

Šárka RÜCKEROVÁ, orientační běh, ZŠ Hořice, 1. místo ve sprintu, 3.místo 
v krátké trati (oboje kat. starší žákyně).

Daniela VOLNÁ, atletika, ZŠ Jičín, 
1. místo ve skoku vysokém mladších žákyň.

Osobnosti

Zdena Horčičková, sport pro všechny, ASPV, Jaroslav Kozler, rychlostní kanoistika, TJ Sokol Předměřice n. L., Otto Kunt, plavání, PK Hradec Králové, Jiří Studený, cyklistika, SKP Hradec Králové.

Adresa pro zaslání
Vyplněné anketní lístky zašlete nebo osobně doručte do středy 16. března do redakce Deníku: Hradecký deník, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové. Heslo: „Sportovec roku".

Vyhlášení 31. března v hradeckém Aldisu
Slavnostní vyhlášení populární ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2015 se uskuteční ve čtvrtek 31. března od 19 hodin v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Záštitu nad akcí převzali hejtman Lubomír Franc a primátor města Zdeněk Fink. Galavečerem bude provázet Radek Šilhan. 
V bohatém doprovodném programu vystoupí Trio Nobles, 
artistické duo Victor&Szymon, Andrea Mea, B.A.Z. centrum - pool dance, TJ Sokol Náchod rokenrol.