Klub 2m3 Písek využil nově nalezené prostory v motokrosovém areálu a jeho okolí v Kludské Hořici. Vzhledem k tomu, že se zde republikové klání ještě nekonalo, tak nebyl nikdo zvýhodněn (kromě domácích), a tak měly přes čtyři desítky hráčů vyrovnané šance.

Po základní části, jenž se hrála na 12 jamek, se hned tři jičínští hráči drželi v první osmičce a v dosahu na stupně vítězů. Ceněné finále (další 3 jamky pro nejlepších 16 hráčů) uniklo o pouhý úder V. Jedličkovi (48 úderů) a Míla Petrová doplatila na rozbahněnou trať (65 úderů), mezi ženami skončila šestá.

Náročná finálová nadstavba vyšla skvěle předsedovi České asociace extrémního golfu (ČAEG) F. Šrámkovi z Prahy, hrajícího za EGC WC Litvínov (41+9) – 50, o druhé místo proběhl dodatečný rozstřel, ve kterém přehrál R. Horský ze Symbiózy N. Rybné (39+13) – 52 M. Konečného z KEG Dobrušky (39+13) – 52. Smolné finále sehráli Jičínští Petr Čeřen (41+14) – 55 a M. Jedlička (42+13) – 55, oba zůstali s dalšímu třemi hráči hned pod stupni vítězů.

S odstupem dalšího úderu skončil Milan Raulím (42+14) – 56. Alespoň v soutěži družstev se na Exgolf Jičín usmálo štěstí a v konkurenci deseti družstev těsně zvítězili a potvrdili postavení v extralize. Více o turnaji na www.caeg.cz.   (gmj)