Na hráče čekalo dvanáct sice nepříliš dlouhých, ale zato technicky velice náročných jamek. Pořadatelé využili nejen mezi skalky v těsné blízkosti rybníka, náhonu ale hrálo se i v blízkém smrkovém lese. Po základní části to vypadalo pro Jičín až neskutečně, když se na čele objevili dva jičínští hráči a na šestém místě další. Do ceněného šestnáctičlenného finále se probojovala i Míla Petrová, a tak se čekal vysoký bodový příděl. Petr Čeřen – 47 (37+10) celým turnajem prošel bez sebemenšího zaváhání.

Náskok tří ran v náročném finále nejenže neztratil, ale k úžasu všech přítomných ho nakonec ještě navýšil na šest úderů, když se vypořádal i s netradičním odpalem z pohybujícího voru. Naopak čerstvý mistr ČR Míra Jedlička – 55 (41+14) kupil chybu za chybou už v základní části a jen díky pár světlým chvilkám, mezi které patřilo jediné eso turnaje HOLE-IN-ONE, se držel vpředu. Bohužel ve finále utopený míček znamenal pád na dělené čtvré místo.

Stříbro putovalo do Dobrušky zásluhou M. Konečného – 53 (42+11) a třetí skončil F. Šrámek z Litvínova – 54 (42+12). Vráťa Jedlička – 59 (46+13) napodobil ve finále svého jmenovce a klesl na osmé místo. M. Petrová – 79 (60+19) skončila na 15. místě a mezi ženami nenašla přemožitelku. Petr Berný si štěstí moc neužil a pouhý úder ho dělil od postupu do finále. V soutěži družstev zásluhou především P. Čeřena zvítězil Jičín před Dobruškou a domácím Třebíčem.

V celkovém žebříčku Jičín mírně navýšil skromný náskok, ale Dobruška má v záloze především skoro domácí turnaj v Nebeské Rybné v polovině října. V soutěži jednotlivců je situace daleko nepřehlednější, když ještě někteří hráči nemají odehrané potřebné čtyři turnaje kategorie A i B, tak se jim budou počítat plné body. Více o turnaji a vše o zajímavých druzích golfu na stránkách České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz.

Jak děti, tak dospělí mají ještě možnost přihlásit se do kroužku crossgolfu v K-klubu – středisku volného času v Jičíně. Všichni se seznámí nejen se základy golfového švihu, ale vyzkouší si ve světě stále populárnější urban-golf (jičínští hráči se již připravují na ME 2016 do Holandska).   (gmj)