Domácí mohl potěšit především návrat paralympijského medailisty Miroslava Šperka do sestavy. I díky němu Jičínští porazili polský Sosnowiec jasně 4:0.

Florbalisté Jičína se tedy na domácí půdě představili i se staronovou posilou a i když turnaj nakonec nejlépe vyšel pražskému ComApu, Šperkova obnovená premiéra vynesla jeho týmu cenné vítězství nad polským soupeřem.

NÁVRAT SPORTOVNÍHO UNIVERZÁLA PO ROCE
K návratu Šperka do mužstva, které bylo dříve známé jako KAMAT Jánské lázně a několikrát vyhrálo extraligu, přispěl i přesun sídla klubu do Jičína.

„Rozhodl jsem se vrátit zpátky především proto, abych pomohl týmu, ve kterém jsem začínal. A ten přesun, který nyní v klubu proběhl, mi také vyhovuje, protože se tréninky přesunuly do Nové Paky, což mám kousek. Tým funguje skvěle a já doufám, že s ním budu v letošní sezóně pokračovat, co budu moci," sdělil Šperk.

Florbalovou extraligu přitom okusil znovu po roční pauze, ve které se věnoval svým dalším sportovním aktivitám. „Koncentroval jsem se pouze na basketbal, právě proto ta roční pauza, kvůli lize," vysvětloval po utkání sportovní univerzál.

Počet disciplín, ve kterých Šperk v minulosti reprezentoval Českou republiku, je tak opravdu bohatý. Kromě již zmíněného basketbalu a florbalu se také věnoval lyžování na monoski (lyže pro vozíčkáře), nebo třeba atletice, přičemž v hodu diskem zaznamenal obrovský úspěch na paralymiádě v Aténách (2004). Zde totiž dokázal vybojovat stříbrnou medaili.

Výsledky II. kola Extraligy vozíčářů v Jičíně: Bulldogs Brno – SKV Praha ComAp Team 0:3, Wheel Wolf Sosnowiec – SKH METEOR Plzeň 8:1, SKV Praha ComAp Team – FBK Jičín 2:1, FBK Jičín – Bulldogs Brno 2:4, SKH METEOR Plzeň – Bulldogs Brno 6:7 SN, Wheel Wolf Sosnowiec – SKV Praha ComAp Team 0:2, Jičín – Wheel Wolf Sosnowiec 4:0, SKV Praha ComAp Team – Bulldogs Brno 8:5. 

Tabulka Extraligy vozíčkářů (zápasy, body):
1. Com Ap Team ⋌9 26
2. Wheel Wolf Sosnowiec ⋌9  9
3. ABAK Ostrava ⋌4  9
4. Tatran Střešovice ⋌2  6
5. Jičín ⋌4  6
6. Bulldogs Brno ⋌4  5
7. Štíři České Budějovice ⋌2  4
8. Meteor Plzeň ⋌5  4
9. Basset Most ⋌7  0