Především od nové sezóny budou autokrosové speciály startovat z asfaltové plochy, jejíž parametry jsou šedesát krát dvacet metrů. Dále bylo nutné na základě připomínek inspektora tratě mezinárodní automobilové federace FIA upravit na řadě míst bezpečnostní svodidla, upravit a doplnit nové tzv. FIA ploty, které mají zabránit kontaktu vozů, případně jejich dílů s diváckými místy, došlo i ke změně profilu několika zatáček. Na základě těchto změn obdrží novopacká závodní trať certifikát na pořádání mezinárodních závodů.

Změnily se i interiéry budov. „Nový kabát" získala kancelář ředitelství, zejména vybavení nábytkem. Část bývalého vybavení se pak přesunulo do tiskového střediska. Přestože se na obou závodištích uskuteční závodů více, nejdůležitějšími budou zejména tři. Prvního května se již po několikáté pojede Mezinárodní mistrovství ČR juniorů v motokrosu, kde opět odstartuje česká i zahraniční špička nastupujících motokrosařů. Již za tři týdny poté, přesně 22. – 24. května, je na programu Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu již s novým bodovacím systémem, který by měl výrazně zatraktivnit boje o mistrovské body. Vrchol pak přijde tradičně první červencový víkend (3. – 5. července), kdy se do Štikovské rokle sjedou nejlepší evropští autokrosaři a dokonale prověří nově upravenou trať.

Vloni našel velký ohlas u veřejnosti i první ročník motoristického festivalu. Pořadatelé z autoklubu Nová Paka chystají jeho reprízu, o přesném termínu není zatím rozhodnuto, ale zvažuje se první polovina října. Jisté je to, že se dospělí i děti mohou těšit na desítky atrakcí a zajímavých motoristických představení.

Před zahájením sezóny se v budově Autoklubu Nová Paka uskutečnilo čtyřikrát promítání dokumentů z motoristického sportu – autokrosů, motokrosů, automobilových rally i okruhů s komentářem. Úspěch tohoto projektu potvrdil vždy zcela zaplněný sál ve Štikově. Před oběma autokrosovými závody se v salónku restaurace Ježkův statek uskuteční tiskové konference, kde budou novináři a fotografové seznámeni s aktuální připraveností a předběžnou listinou startujících.

Organizační výbor zmíněných vrcholných závodů zve srdečně všechny příznivce motoristického sportu na připravované závody a slibuje jim napínavé souboje autokrosařů i motokrosařů. O dalších novinkách Vás budeme pravidelně informovat.   Pavel Vydra