„S tímhle můžeme být samozřejmě spokojeni, navíc se nám podařilo do týmu zabudovat i mladé hráče, což je skvělé,“ hodnotí ročník, který se hrál bez diváků, sportovní ředitel jičínského klubu Petr Babák. Ronal však mohl skončit i výše. Ve čtvrtfinálové sérii sice nestačil na Duklu Praha, které podlehl jasně 0:3 na zápasy. Poté měl však výborně rozehrané dvojutkání o 5. až 8. místo s Kopřivnicí, bohužel nezvládl domácí odvetu, což ho odsoudilo do boje o sedmé místo.

„Ten nezvládnutý zápas mě hodně mrzí, protože si myslím, že jsme ho mohli vyhrát, čímž by bylo i naše umístění výrazně lepší,“ přemítá Babák. Pozitiva však dokázal najít. „Líbí se mi hlavně útočná fáze. Troufnu si tvrdit, že z tribuny se na naší házenou dá koukat. S tím jsem rozhodně spokojen, bohužel jsme dostávali moc gólů, na tom musíme zapracovat.“

Sezona byla pro východočeský klub kvůli covidovým opatřením složitá. „Menší odliv sponzorů tam byl, ale jsme nesmírně rádi, že ne nijak drastický. Uvidíme, jak nepříznivá situace poznamená firmy do budoucna, my budeme jenom doufat, že nám svoji přízeň zachovají,“ věří Babák. Vedení klubu se během sezony podařilo podepsat hned několik opor současného kádru, za což jsou samozřejmě v Jičíně nesmírně rádi. „Smluv se podepsalo hned několik. Bylo důležité tyto hráče udržet, takže může být spokojeni,“ těší sportovního ředitele. Naopak v další sezoně nebudou s největší pravděpodobností pokračovat Ondřej Šulc a Zdeněk Kubík.