Již dnes mohou házenkáři jičínského Ronalu vylepšit svoji dosavadní bilanci dvanácti bodů v letošní sezoně extraligy.

Od 18 hodin totiž přivítají aktuálně pátý tým tabulky, Karvinou, se kterou v prvním vzájemném zápase tohoto ročníku o dvě branky prohráli (25:27).

A jak utkání vidí oba extraligové tábory?

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Do zápasu půjdeme bezesporu posíleni o nečekanou, ale zaslouženou a velmi cennou výhru v Lovosicích. Na výkon z posledního utkání budeme chtít samozřejmě navázat. Jednoznačným cílem je dalším dvoubodovým ziskem prodloužit prozatímní sérii tří vítězství v řadě."

Své postřehy přidal také Zdeněk Kubík, křídlo HBC Ronal Jičín. „Po úspěchu v Lovosicích nás čeká další utkání na domácí palubovce. Většina týmů se v této fázi sezóny potýká se zraněními a očekává zimní přestávku. Nás před ní čekají ještě dva klíčové zápasy, ve kterých budeme chtít navázat na vítězství a herní výkon z Lovosic.

Zápas s Karvinou bude velice bojovný a budou ho rozhodovat detaily. Se skvělým publikem v zádech zmobilizujeme všechny síly a uděláme všechno pro to, aby dva body zůstaly v Jičíně."

Síly Jičínských si jsou Karvinští vědomi, což potvrdil Alexandr Radčenko, asistent trenéra HCB Karviná. „Jičín zahrál výborně v Lovosicích, skvěle bránil a s tím souvisel i výkon brankáře. Jejich výkonnost jde po nepříliš povedeném začátku strmě nahoru, ale my jsme na tom podobně. Bude to další z těžkých zápasů o play-off.

Chceme napravit náš tragický výkon z posledního zápasu a porvat se o body, i když víme, jak těžko se z Jičína vozí."

Na jeho slova pak navázal Lukáš Frančík, levé křídlo HCB Karviná. „V Jičíně nás čeká poslední venkovní extraligový zápas tohoto roku, tak ho budeme chtít určitě zvládnout.

HBC v posledních zápasech prokazuje perfektní formu, kdy všechna tři poslední utkání zvládl vítězně. Naopak nám se v posledním domácím zápase nepovedlo navázat na zlepšující se výkony, a proto musíme jet do Jičína získat zpět ztracené body. Budeme si muset pohlídat hlavně pravou stranu, kde hrají převážně Ondra Šulc a David Krahulec, a také najít recept na agresivní jičínskou obranu. Pokud se nám to povede, můžeme v Jičíně uspět."