Vše odstartoval překážkový závod Gladiator race Run (5 km, 20 překážek) kolem Komárovského rybníka. Na start se postavilo 974 závodníků, z toho 324 dětí. Nejrychlejším v kategorii mužů byl Martin Šulc, v ženách zvítězila Stanislava Babušková. Kategorii smíšených dvojic ovládli Lukáš Veselý s Petrou Novou. Závod čtyřčlenných týmů opanovali „Ti druzí“ ve složení Michael Moravec, Oldřich Merenus, Pavel Svoboda a Jan Šípal. Trasu si vyzkoušelo i 53 závodníků v kategorii Fun, která slouží jako seznámení s tímto druhem závodu.

Druhý den patřil běžeckým závodům na 11 a 21 km. Konaly se i závody dětí. Půlmaraton absolvovalo 412 běžců, na kratší distanci se pustilo 142 závodníků. Nejrychlejšími běžci na 11 km byli Martin Jor a Gabriela Veigertová, na půlmaratonské trati triumfovali David Pecina a Barbora Jíšová.

Celý víkend byl ve znamení charity a pomoci jedenáctileté Michalce, která je kvůli nemoci připomínající dětskou mozkovou obrnu, jejíž původ není známý, odkázána na polohovací invalidní vozík. Celkem se vybralo 11 404 Kč, další příspěvky je možné zasílat na transparentní účet 2901488751/2010.

Další akcí, která bude taktéž pod pořadatelskou taktovkou spolku Sportvisio, je ČSOB Maraton Hradec Králové a OlfinCar Hradecký půlmaraton. Oba závody se uskuteční 7. října v krajské metropoli se startem na Malém náměstí. Součástí bude i charitativní nesoutěžní Kingspan běh proti rakovině.   (mk)

Jičín doma těsně prohrál s pražskoun Duklou.
Jičín doma těsně padl s Duklou