Podobnost s Rally Šumava skýtá také počet startujících. V Hořovicích odstartuje sto dvacet dvojic, a to ještě musely být některé posádky pro propustnost trati odmítnuty.

Celková délka trati je 286 kilometrů, z toho tvoří jedenáct erzet 107 z nich. Ve startovní listině je více jak pětadvacet silných vozů Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer a BMW českých a polských dvojic. Nejvíce nadějí na celkové prvenství se dávají Zabloudilovi, Powalkovi, Lassakovi, Kopáčkovi, Zachovalovi, Ehlovi, Černému, Milowskému a Šiklovi.

S ambicemi na první mistrovské body odjíždí i tři posádky z Jičínska. Novopacká dvojice Michal Sucharda – Martin Lavický pojedou, stejně jako v minulé sezóně, s vozem VW Golf GTi. Toyota Celica GT 4 posádky Jan Vaníček – Jaroslav Starý prošla důkladnou repasí a bude bojovat o přední umístění ve třídě H4. Třetí dvojicí jsou Jaroslav Knap – Petr Starý, kteří odstartují s vozem Škoda Favorit ve třídě H3.

Rallye startuje dnes v 17.45 hodin, sobotní etapa začíná v osm ráno a do cíle přijede vítězná posádka v sobotu v 18.00 hodin. Získané body v Rallye Hořovice se budou posádkám násobit koeficientem 1,5.

Dnes a v sobotu se jede také již padesátý ročník Rally Šumava a 24. ročník Vltava Historic rally. Centrem jsou tradičně Klatovy a díky „zdvojené" soutěži je ve startovní listině zapsáno sto dvacet posádek z několika evropských zemí. Ve startovním poli jsou také dva zbrusu nové vozy z lužanské dílny Václava Fejfara.   Pavel Vydra