Jeden z nejlepších českých motocyklových závodníků na přírodních okruzích Marek Červený vstoupí už zítra do prvního podniku seriálu mistrovství Evropy (IRRC).

První start absolvují závodníci v Nizozemsku, kde se jede na trati v Hengelu.

Červený v loňské sezoně přestoupil z nižších supersportů do královské třídy superbiků. A hned v první sezoně v nejsilnější kubatuře bral v celkovém hodnocení druhé místo, když nad jeho síly byl pouze Sebastien Le Grelle.

Navíc Červenému hned první podnik seriálu IRRC náramně sedí, v Hengelu se mu vždy dařilo.

V loňské sezoně skončil Červený v prvním závodě v Nizozemsku čtvrtý a v druhém se dostal na bednu, když byl třetí. Byly to pro něj první stupně vítězů v kategorii superbiků v seriálu IRRC. „Mám tu trať opravdu velmi rád, vždy mi seděla,“ řekl Červený.

Startuje nová sezona seriálu IRRC, jak se na závody těšíte a jaká je forma?
Těším se moc. Uvidíme, jak nám to půjde. Bude to první srovnání s konkurencí. Doufám, že forma bude dobrá, ale uvidíme kam se posunuli ostatní. Nemůžu se dočkat prvních tréninků a závodů na přírodním okruhu.

Vy už jste začali novou sezonu v Brně, kde se jela Jarní cena, ta se jezdí však na motodromu.
Přesně tak. Je to ideální zahájení sezony s českými soupeři, ale v té nejsilnější kategorii to je velmi těžké, protože tam startují specialisté na motodromy. Se závody panuje spokojenost, protože jsem dojel čtvrtý a šestý. Proti nejlepším mám malé zkušenosti a o hodně méně najeto.

Vy jste se nechal slyšet, že vám okruh v Hengelu sedí.
Určitě to tam mám moc rád. Je to tam krásný. Okruh má velkou tradici a chodí na něj spousta diváků. Většinou se vyvedlo i počasí, takže to jsou opravdu pěkné závody.

V loňské sezoně jste absolvoval poprvé celý šampionát v královské třídě. Hned jste skončil na druhém místě v celkovém pořadí. Máte ambice útočit na nejvyšší pozici?
Tak rozhodně ambici máme, ale až první závody ukážou, jak jsme připraveni. Určitě bychom chtěli výsledek vylepšit, ale jsou to závody a stát se může cokoliv. Uvidíme po prvních závodech, co nám napoví.

Hořické zatáčky se blíží

Mílovými kroky se blíží legendární závody 300 zatáček Gustava Havla. Půjde už o 56. ročník tohoto slavného závodu na jednom z nejtěžších okruhů. Závody jsou v letošním roce naplánovány na 19. a 20. května. V Hořicích bude znovu bezesporu velká konkurence. Chybět nebude právě Marek Červený, který na domácím okruhu drží absolutní rekord na kolo. Závody budou součástí mistrovství České republiky v supermonech a volným závodem silničních motocyklů.