Jelikož se hraje tento terénní golf po celý rok, tak se ihned rozbíhá boj o každý bod do celostátního žebříčku.
Turnaj mistrů se hraje ve finále jako jediný vyřazovacím způsobem. Po základní části hrané na osm jamek se prvních šestnáct hráčů rozepíše do vyřazovacího pavouka, a tak i šestnáctý hráč může nakonec slavit vítězství.

Na horskou samotu u vesnice Souvlastní v Orlických horách přijelo do útulného penzionu U Horských čtyřicet hráčů z celých Čech a Morava nepřekvapila, když se nikdo nedostavil. Jičínští se vypravili sice jen v šesti, ale s velkými cíli.

Tento turnaj je stejně vysoko bodován jako MČR (A+) a počítá se lepší výsledek z nich. Propočty výhledu tak nebyly složité. Aby si Míra Jedlička udržel celkové druhé místo, tak domácí R. Horský nesměl skončit do šestého místa.

Stejnou konstelaci potřeboval i Petr Čeřen, toho by pak případné vítězství posunulo na celkové třetí místo o pouhých šest desetin bodu!
Petr Berný mohl hrát v klidu, neboť třetí místo v celkovém žebříčku mezi seniory už měl jisté. Milan Raulím chtěl udržet výsadní postavení v první desítce (top ten). Vráťa Jedlička byl sedmý a chtěl si polepšit. Míla Petrová se nechtěla smířit s postavením mezi ženami.

Základní část v horském terénu Jičínským poměrně vyhovovala a všichni splnili základní cíl, a to postoupit do vyřazovací části. Pouze M. Petrová skončila 33. a mohla se soustředit na turnájek pro všechny nepostoupivší do finále.

Vloženou soutěž „Nearest to pin" neboli na nejpřesnější odpal na jedné z jamek z kopce do údolí vyhrál domácí, teprve desetiletý Václav Horský!
Základní část vyhrál V. Jedlička (spolu s panem domácím R. Horským) s 25 údery a rozstřel ho čekal s dlouholetým nejen crossgolfistou, ale i klasickým golfistou E. Hamouzem (31) z Mostu.

Jičínský favorit kvality bohužel nepotvrdil a nepostoupil. M. Raulím (27) nepřešel přes zatím neznámého Z. Mutinu (30) z Dobrušky.
P. Čeřen (29) si poradil s loňským vítězem turnaje mistrů M. Konečným (29) z Dobrušky. Ve výborné formě hrající P. Berný (27) nedal šanci K. Zemanovi (31). M. Jedlička (30) nezahrál základní část vůbec podle představ, ale s Pražákem J. Stehlíkem (29) si dokázal poradit.

Předseda asociace F. Šrámek (31) z Litvínova bohužel nestačil na domácího R. Horského, a tím bylo rozhodnuto i o celkovém pořadí.
Ve čtvrtfinále svou pouť ukončil jak P. Berný, tak i M. Jedlička. Petra Čeřena nikdo nedokázal zastavit a ve finále se utkal s největším favoritem, už jistým vítězem celé extraligy J. Václavkem (27), ten měl navíc zvýšenou motivaci v získání zlaté trojkoruny – Extraliga + MČR+TM.

Vyrovnaný souboj se protahoval až do soumraku a díky pevným nervům se nakonec radoval jičínský Petr Čeřen. Vítězný věnec tak poprvé ve své bohaté desetileté historii putuje do Jičína.

Bronz zůstal v místním překrásném penzionu zásluhou R. Horského. V celkovém žebříčku se nakonec velké změny nekonaly, majitel velkého poháru pro vítěze byl už dávno znám – Jan Václavek 188,3 b.,

Další pořadí: 2. R. Horský 163 b. (oba KEG Dobruška), 3. M. Jedlička 156,1 – 4. P. Čeřen 151,6… 8. V. Jedlička 122,6 – 10. M. Raulím 104,3 – 19. P. Berný – 43. M. Petrová – 76. David Malý – 83. P. Sobotka – 93. M. Fiala – 117. J. Sobotka.

V seniorech ocenění za třetí místo získal P. Berný. V kategorii žen M. Petrová třetí místo z loňska nezopakovala a klesla na sedmou příčku.
V juniorech se David Malý udržel v desítce nejlepších a Pavel Sobotka skončil čtrnáctý. Soutěž družstev po třech letech nadvlády Jičína zcela jednoznačně ovládla KEG Dobruška 835,5 – 2. Exgolf Jičín 635,9 – 3. Akce Praha 306,2 – 4. EGC WC Litvínov 240,2 – 5. xG Ressl Most 176,7 – 6. Iron 7 Club Litvínov 150,8 – 7. EG Písek 124,2 – 8. EG Lounge Písek 113,3 – 9. TRego Třebíč 45,6 – 10. GC Symbióza Nebeská Rybná 25,6 – atd.

Více o zajímavém, levném a především spravedlivém technickém sportu na stránkách České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz.
Především pro mladé připravují nadšenci z Jičína spolu s Káčkem malý turnaj pro děti a rodiče na Čeřovce v sobotu 26. listopadu od 13 hod. Míčky i hole budou k zapůjčení.    (gmj)