Tento turnaj je jedinečný tím, že se finálová část hraje vyřazovacím způsobem ve dvojicích, a tak je nejdůležitější dostat se mezi těch šestnáct finalistů. Vzhledem k tomu, že se základní část hraje jen na osm jamek, tak každá chyba mrzí o to více, protože nezbývá mnoho prostoru na případnou nápravu. Na to doplatil jak Petr Berný, tak i Vráťa Jedlička, kteří zůstali těsně dva údery od finále. Nejvýhodnější pozici do finále si vybojoval Petr Čeřen na sedmém místě, Milan Raulím devátý a až z patnáctého místa jen tak tak postoupil Míra Jedlička.

Jenže už první rozstřely (osmifinále) ukončily naděje všech jičínských hráčů a pouze M. Jedlička postoupil přes největší překvapení turnaje, kterým byl hráč Dobrušky P. Bočkay, který hraje teprve rok a po základní části měl stejně úderů jako vedoucí hráč. Pak M. Jedličku ve čtvrtfinále nezastavil Pražák O. Novotný, který postoupil přes P. Čeřena.

V semifinále pak dlouho bojoval s M. Cvejnem z Dobrušky, který vyřadil už jistého vítěze extraligy F. Šrámka. V nekonečném souboji si nakonec štěstěna vybrala našeho hráče, a tak ho čekalo finále. V druhém semifinále se potkali podle předpokladů 1. a 4. hráč základního kola, do finále nakonec po boji prošel přes domácího borce J. Stehlík z Prahy. Ve finále M. Jedlička z blízkosti chyboval, ale hned na další jamce stihl zaváhání napravit. Na jamce do kopce náš hráč zahrál přesně a dostal soupeře pod tlak, což se ukázalo nakonec jako klíčové. Znamená to, že vítězný zelený vavřínový věnec znovu putoval do Jičína, když vloni zazářil Petr Čeřen. V souboji o třetí místo využil znalost domácího prostředí R. Horský a zopakoval loňský bronz. Do desítky se další Jičínští už nedostali. Míla Petrová ani Jitka Raulímová do pořadí mezi ženami výrazně nepromluvily.

Po odehrání turnaje se vše započítalo do celkových žebříčků za celou sezónu, která tak skončila a mohlo dojít k slavnostnímu vyhlášení nejlepších.

V celkovém pořadí zvítězil F. Šrámek Akce WC 173.1 b., 2. M. Jedlička 155.5, 3. R. Horský KEG Dobruška 139.6,.. 7. V. Jedlička 119.5, 11. M. Raulím 99.3, 17. P. Čeřen 67.6 b a 19. P. Berný 58.5 b. V kategorii žen závěrečný turnaj připravil M. Petrovou o stupně vítězů, která klesla na čtvrté místo, 11. J. Raulímová v premiérové sezóně skončila těsně za první desítkou.

V kategorii seniorů si P. Berný opět zopakoval třetí místo. Mezi týmy se Jičín opět dostal na bednu, tentokrát dosažené výsledky stačily na třetí místo.

(gmj)