SKP Frýdek-Místek – HBC Jičín 25:29 (12:16). Od první minuty bylo jasné, že se bude tvrdě bojovat o každý balón. Po úvodním oťukávání vstřelili první branku hosté z Jičína, domácí ale dokázali srovnat. Za stavu 2:2 si Jičínští vybrali slabší chvilku a umožnili domácím převážit misku vah na svou stranu. Frýdecko-Místečtí se ujali vedení 7:5. Hosté se ale včas vzpamatovali, zvýšili pozornost v obraně, zpřesnili hru v útoku a odměnou byla pětibranková šňůra, která znamenala stav 7:10.

Domácí zareagovali ve 25. minutě oddechovým časem, ten ale výraznější změnu v poměru sil na palubovce nepřinesl. Házenkáři hostujícího celku pokračovali v koncentrovaném výkonu a do konce poločasu navýšili na rozdíl čtyř gólů, 12:16.

Skóre druhého poločasu otevřeli domácí. Jičínští však vždy nalezli odpověď a dál postupně navyšovali náskok až na rozdíl šesti branek, nadějných 15:21. Nepříjemnou komplikací byl třetí dvouminutový trest pro Vávru, po kterém následovala červená karta a jeho odchod do kabin. Nápor domácích znamenal úpravu skóre na rozdíl tří gólů, 23:26. Následoval oddechový čas Jičína, který přinesl tolik potřebné zklidnění hry. Hosté větší drama nepřipustili, zkušeně dotáhli utkání do vítězného konce v poměru 25:29 a zaslouženě se mohli radovat z prvních ligových bodů nového ročníku nejvyšší soutěže.

Trenéři Luboš Rychna a Ondřej Horyna mohli po skončení utkání pochválit své svěřence za kvalitní týmový výkon, který se opíral o spolehlivého Poláčka v brance, kompaktní obranu i nápaditou kombinační hru v útoku.

Fakta: Rozhodčí: Fiala, Paululik. Sestava a branky HBC Jičín: Poláček – Cvejn 6/2; Kozubík a Šolc po 5, Drbohlav 4, Pekař, Krček a Vávra po 2, Krčka, Musil a Šachl po 1, Kleistner, Knittl, Kučera. Sled branek: 2:2, 4:4, 7:5, 7:10, 9:12, 12:16, 14:17, 15:21, 17:22, 19:23, 20:26, 23:26, 23:28, 25:29.
Ve druhém kole přivítají starší dorostenci Jičína v neděli 25. září celek Strakonic (15.00).   (hbc, re)