HBC Ronal Jičín „C" – Sokol Železný Brod 29:23 (15:11). Jičínští vstoupili do zápasu poměrně dobře. Zejména v útoku se domácím dařilo přesně zakončovat střelbou ze střední vzdálenosti.

Zejména díky brankám Novotného a Koláře se tak Jičínští ujali vedení 5:2, později 8:4. S obranou již taková spokojenost nepanovala, objevovaly se individuální chyby, které hosté dokázali trestat a deset minut před přestávkou snížili na nejtěsnějších 10:9. V závěru první půle domácí zvýšili pozornost v defenzívě a po rychlých akcích odskočili opět na rozdíl čtyř branek, 15:11.

Na začátku druhého dějství se znovu projevilo určité sebeuspokojení domácích, kteří trestuhodně neproměnili několik jasných „loženek", svou laxnost přenesli i do obrany a rozdíl ve skóre byl rázem těsný, 16:15. To však bylo z pohledu dramatičnosti zápasu vše. Házenkáři Jičína si včas uvědomili, že není radno soupeře podcenit a znovu dokázali zlepšit celkový přístup.

Mnohem pozornější obrana toho Železnobrodským již tolik nedovolila, v útoku se domácí prosazovali po pěkných akcích či z brejkových situací. Náskok tak utěšeně narůstal, nejvyšší rozdíl ve skóre byl pět minut před koncem 29:21. Hosté stačili v závěru alespoň kosmeticky upravit na konečných 29:23.
Výhra „C" týmu mužů jičínského Ronalu byla naprosto zasloužená, domácí byli celý zápas ve vedení a nebýt několika výpadků zapříčiněných určitým sebeuspokojením, mohl být konečný výsledek ještě příznivější.

Střelecky se nejvíce dařilo Novotnému, autoru sedmi branek. Po čtyřech gólech přidali Ženatý, Kolář a Horčičko.
Sestava a branky HBC Ronal Jičín „C": Coufal ml., Coufal st. – Novotný 7, Kolář, L. Ženatý a Horčičko po 4, Vávra 3, Kořínek a Chýlek po 2, A. Babák 2/1, Havelka 1, Schoř, Michálek.

Poslední podzimní duel sehrají házenkáři céčka jičínského Ronalu již tuto sobotu 12. listopadu, kdy od 18.00 hodin přivítají v městské sportovní hale mužstvo Lokomotivy Česká Lípa.    (hbc, re)