Domácí se však před vlastním fanoušky „schází" v mnohem silnější sestavě a na herním projevu to bylo patrné.
TJ Sokol Bělá p/B – HBC Ronal Jičín „C" 27:24 (16:10). Házenkáři domácího Sokola nastoupili do zápasu s mnohem větším zaujetím a odhodláním, než tomu bylo na straně hostí.

Rychlá a důrazná hra na Jičínské platila a přinesla hostitelům vedení 4:1. Hosté sice dokázali snížit na 5:4, ovšem i nadále se v útoku dopouštěli školáckých chyb, které Sokolové nemilosrdně trestali dalšími zásahy. Vedení domácích narostlo až na rozdíl šesti branek, do šaten se odcházelo za stavu 16:10.
Do druhé půle vstupovali házenkáři jičínského Ronalu s cílem vývoj utkání zdramatizovat, to se jim ale dlouhé minuty nedařilo. Naopak Sokolové hned v úvodu odskočili na nejvyšší brankový rozdíl, 19:10 a bylo zřejmé, že Jičínští jsou na prahu první bodové ztráty. Ke cti slouží hostujícím házenkářům skutečnost, že bojovali i za krajně nepříznivého stavu a z náskoku domácích postupně ukrajovali. V úplném závěru se Jičínští nadechli k velkému náporu, který přinesl alespoň drobnou odměnu v podobě snížení na přijatelných 27:24.

Jičínští odjížděli se zaslouženou porážkou. Tentokrát narazili na lépe připravený a koncentrovaněji naladěný tým.
V dresu domácích se mimo jiné představil také bývalý vynikající pivot Vladimír Hrubý, jenž hájil barvy Jičína v sezóně 2007/2008. Na straně hostujícího celku se nejvíce prosadil Horčičko, vidět byli rovněž Kolář a Chýlek.

Bohužel, Jičínští nezachytili úvod střetnutí a v dalším průběhu byli na štíru s koncovkou. To mimo jiné dokreslují také čtyři neproměněné sedmimetrové hody.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín „C": Coufal ml., Coufal st. – Horčičko 5, Kolář 5/1, Kořínek 5/2, Chýlek 4, Ženatý 2/1, A. Babák, Michálek a Dunda po 1, Havelka.

Již v neděli 6. listopadu čeká házenkáře „céčka" mužů další utkání, od 18.00 hodin přivítají celek Sokola Železný Brod.    (hbc, re)