V krásné přírodě Jeseníků se konalo Mistrovství České republiky v orientačním běhu na krátké trati (middl). Centrem veškerého dění bylo Horní Údolí u Zlatých Hor.
Závodilo se v typicky horském terénu v nadmořské výšce 500 až 1000 m. Byl to kopcovitý terén s množstvím kamenů a skalek. V celém prostoru bylo mnoho objektů po důlní těžbě.
Ze sobotního semifinále se postupovalo do nedělního finále. Nejlepší jičínští závodníci se připravují v zahraničí, a tak tentokrát Sportcentrum odjelo bez medaile. Výbornou formu prokázal Hóna Beneš v kategorii juniorů, kde by suverénně zvítězil. Bohužel startoval mimo soutěž, poněvadž bude startovat na prestižním mistrovství Švédska. Švédské předpisy nedovolují, aby startoval oficiálně i na mistrovství jiné země. Smůlu měl Štěpán Holas, když v semifinálovém rozběhu skončil desátý. Petr Špicar jedenáctý. Do finále postoupilo devět závodníků. Slabou náplastí pro Štěpána bylo jasně vyhrané finále B.

Výborná Kalenská

Výborně zaběhla Romana Kalenská, 6. místo v hlavní kategorii žen. Překvapil i Martin Henych 9. místem v kategorii mužů. Do finále se ještě dostala Lucka Soukupová v kategorii dorostenek, skončila na 14. místě. Ve veteraniádě byl Jaroslav Havlík druhý.
Zatím co v Jeseníkách se bojovalo o tituly, Dana Brožková na Ukrajině testuje terény letošního světového šampionátu. Na předmistrovských závodech se sešla světová konkurence. Závodilo se v terénech obdobných jako bude mistrovství světa. Terény mapovali stejní mapaři jako mapují terény MS v okolí Kijeva. Dana byla v middlu 7., v longu 6. a ve sprintu na 3. místě. Mistrovství světa je od 18. do 26. srpna 2007.