Oproti normálním pravidlům museli jet závodníci na kole bez háku, tedy každý jel jako časovku. Závod byl rozdělen na dvě vlny, v první vlně byli závodníci do 40 let, ve druhé pak borci nad 40 let.

V hlavní kategorii mužů ELITE odstartoval mezi 130 závodníky do vody i výborný jičínský triatlonista, tentokráte v dresu TJ Nová Paka, Petr Soukup. Po startu si Petr zkušeně hlídal první skupinku, ve které plavalo pět borců včetně nejmladšího závodníka, jedenáctiletého novopackého Mikuláše Cogana. Z plavecké části vybíhalo čelo závodu v pořadí Jaroslav Ploc, Martin Andrš, Mikuláš Cogan, Petr Soukup a Pavel Wohl.

Všichni další už měli značný odstup. Hned za depem odpadl Mikuláš Cogan, sice výborný plavec, ale zatím ještě nedorostl na dobrého cyklistu. Zbývající čtyři nejlepší se v cyklistickém závodě hlídali tak dobře, že se žádnému nepodařilo, i přes různé pokusy, odjet. Rozhodl tedy závěrečný běh. Zde Petr Soukup prokázal své běžecké kvality a nejrychlejšímčasem dne si doběhl pro první místo v kategorii ELITE. V prvním kilometru, který zaběhl pět sekund nad tři minuty, se ho sice překvapivě držel Martin Andrš, ale ten záhy odpadl, a tak Soukup osamoceně doběhl s náskokem přes půl minuty.

Tento závod nastínil zvyšující se formu Petra Soukupa před mistrovstvím světa, které se koná 8. října v ironmanských distancích na Hawaii, kde se jičínský triatlonista pokusí získat medailové umístění ve své věkové kategorii do 30 let.

Ve druhé vlně se na čele závodu vytvořila dvojice bývalých reprezentantů – Jan Vodehnal z Pardubic a Rudolf Cogan z Nové Paky. Cogan po plavání ztrácel třicet sekund. Na kole nejprve deset sekund stáhl, ale v další části mu Vodehnal ujel na 50 vteřin. Cogan jako výborný běžec v prvé polovině trati stáhl náskok vedoucího Vodehnala na půl minuty a neustále ho dotahoval.

Osm set metrů před cílem vyčerpaného Vodehnala předběhl a do cíle doběhl se čtvrtminutovým náskokem. Jeho vítězný čas by však v první vlně stačil jen na šesté místo. Jičínský triatlonový oddíl se zde pochlubil mladými triatlonisty, kteří startovali v různých žákovských kategoriích a mezi 60 startujícími se neztratili.
V nejmladší kategorii se závodilo na distancích 0,1 – 2 – 1 km. Zde předvedl suverénní výkon Filip Nýdrle, který způsobem start cíl závod ovládl.

V závodě děvčat se na stejných distancích blýskla krásným třetím místem Karolína Maršíková. Velmi kvalitní výsledek předvedl i další jičínský borec Jakub Vyčítal. O kategorii výše se o bronzovou medaili postaral především díky výbornému cyklistickému výkonu Matyáš Kubín. Těsně za medailovými posty dokončili závod Pavlína Smolíková, Jakub Podhajský, Štěpán Mikule a Matyáš Nýdrle.

K výkonu a umístění mladých jičínských borců řekl trenér Michal Navrátil toto: „V plavecké a cyklistické části jičínské barvy dominovaly, ale velké rezervy spatřuji v běhu, na který se budeme muset do příští sezóny zaměřit."

Výsledky první vlny (do 40 let): P. Soukup (TJ Nová Paka) 57:26,37, 2. M. Andrš (TRI SKI Horní Počernice) 58:01,48, 3. J. Ploc (SK Kola Víšek z.s.) 59:31,31. Druhá vlna (nad 40 let): 1. R. Cogan (TJ N. Paka) 1:01:45,75, 2. J. Vodehnal (OMT) 1.01:59,5, 3. L. Mitner (SCP) 1:04:36,11.    (po, re)