Tak jako každoročně pořádají jičínští atleti, ve spolupráci s oddílem orientačního běhu Sportcentrum a obcí Brada – Rybníček další, letos již 74. ročník Mikulášského běhu na Bradech. Letošní závod je opět zařazen mezi významné soutěže České unie sportu. V letošním roce proběhne závod v neděli 1. prosince. Na svojí trať postupně vystartují nejmladší „mlíčňáci“ až po důstojné kmety-veterány. Právě tímto věkově širokým startovním polem je jičínský závod jedinečný.

Od svého počátku se nejedná jen o závod atletů, ale všech sportovců i nesportovců, kteří mají rádi pohyb v přírodě. Navíc svým každoročním, nikdy nepřerušeným konáním je podle statistiků třetím nejstarším nonstop konaným během po Běchovicích a Velké Kunratické. Start závodu nejmenších „mlíčňáků“ začíná v neděli již v 9.45, což je změna oproti minulým ročníkům. Intervalové starty starších závodníků jsou na pořadu v 11 hodin.

Pořadatelé doporučují přihlášku předem na emailové adrese sindelarp@seznam.cz, čímž se vyhnou případným frontám v den závodu. Další možností je přihlášení se v sobotu 30. listopadu na 4. ZŠ v Jičíně (pod nemocnicí) v době mezi patnáctou a šestnáctou hodinou.

Poslední možností je pak přihláška v neděli přímo na startu na Bradech od půl deváté do deseti hodin. Pořadatelé z atletického klubu AC TJ Jičín srdečně zvou širokou sportumilovnou veřejnost na start závodu. Za 73 let své existence proběhlo cílem závodu již více jak 28 tisíc běžců. Přijďte se zařadit mezi ně.

Veškeré informace o závodu najdete na www.mikulasskybeh.wz.cz nebo www.mikulasskybeh.eu.   (pš)