Celé divadlo bylo až po balkon do posledního místečka zaplněné a spousta lidí musela vzít za vděk místa na stání. Na programu bylo celkem jedenáct tvrdých duelů. V pěti zápasech se v ringu představili i domácí boxeři z oddílu Box Club Jičín. Jako první to byl František Fandor Bradáč (váha 40 kg). Svému soupeři Vokurkovi z Rakovníka nedal nejmenší šanci a rozhodčí musel utkání po tvrdých a přesných úderech předčasně ukončit. Franta zvítězil r.s.c ve 2. kole! To vše k obrovské radosti jeho otce a pořadatele v jedné osobě i celé jejich početné rodiny.

Druhý v jičínském dresu do utkání nastoupil Martin Stehlík (60 kg). Jeho soupeř Fred Radič z SAC Praga Praha, mu nedal nic zadarmo. Dokonce měl o něco lepší nástup do zápasu, ale postupem času se Martin začal rozjíždět a nebylo pochyb o tom, kdo odejde po utkání s krásným pohárem pro vítěze. Martin Stehlík vyhrál všemi hlasy rozhodčích 3:0 na body.

Jako třetí zástupce domácího oddílu se mezi šestnácti provazy představil velký bojovník a srdcař Jan Meiszár (64 kg). Soupeřem mu byl bratr Freda, Lukáš Radič. Utkání bylo od samého začátku vedené v obrovském tempu a pro Honzu, který po nemoci doháněl tréninkové manko, to byl jeden z nejtěžších zápasů v jeho kariéře vůbec! Ale ani po tomto zápase nemusel divák přemýšlet o tom, komu rozhodčí zvedne ruku. Mesikovo vítězství, pro které si musel sáhnout až na dno svých sil, bylo vydřené a zasloužené.

Jako čtvrtý z jičínských borců se do ringu postavil super těžký Martin Křelina (+91 kg). Proti němu o půl hlavy větší a o dvacet kilo těžší Václav Černý z SKB Boxing Praha. Spousta fanoušků se přišla podívat právě na Martina, který se vrací do ringu po téměř tříleté odmlce. Martina hodně trápila a trápí různá zranění, která ho brzdí hlavně v tréninku a v ringu to je pak pochopitelně znát na kondičce a pohybu celkově. Ale i tak to byl veliký zápas, který oba borci předvedli, Martin v něm určitě nezklamal a splnil očekávání většiny přítomných diváků. Konečný verdikt tohoto velmi vyrovnaného zápasu překvapil nejen samotného vítěze. Všichni rozhodčí se na bodovacích lístcích přiklonili k domácímu borci a čtyřnásobný mistr republiky Martin Křelina tak mohl slavit po dlouhé době opět vítězství před domácím publikem.

Posledním zápasem večera byl souboj Jakuba Koudy Chvala a Jana Korce z Kladna. Říká se, že to nejlepší až na konec a tento duel to rozhodně potvrdil. Mezi soupeři byl rozdíl ve váhové kategorii ve prospěch Korce, ale Kuba si tohoto soupeře přál. Vše se dohodlo a utkání mohlo začít. Kladenský pitbul se do Jakuba zakousl hned od první vteřiny a věrný své přezdívce se rozhodl svoji kořist prostě nepustit. První kolo tak vyznělo jasně pro Korce. Ve druhém Kuba začal více boxovat a rvát se o vítězství. Opticky souboj vyrovnal, ale zastavit rozjetý rychlík se mu nepodařilo.

Třetí kolo bylo Kubovo nejlepší a jako jediné ho i vyhrál, ale v konečném účtování si vítězství na body z tohoto velmi tvrdého klání odvezl do Kladna Jan Pitbul Korec. Byla to krásná a důstojná tečka za večerem, kde prim hrály kožené rány. Veliké díky patří hlavnímu pořadateli tohoto boxerského večera Františku Bradáčovi, který zajistil prostředky na uspořádání této akce a veškerý výdělek pak věnoval do našeho oddílu. Ten bude použit na uspořádání mistrovství republiky mužů a žen, které bude jičínský oddíl pořádat letos v prosinci. Právě skončený Galavečer byl snad dostatečnou pozvánkou na tento vrcholný turnaj.
Bedřich Doležal ml., trenér BC Jičín