Jako první se vydal v květnu do německého Straslundu František. Po loňské účasti a bronzu na tomto turnaji chtěl dosáhnout minimálně na finále, a to se mu po dvou vítězstvích nad borci z Německa podařilo. Ve finále však rozhodčí už nedopustili další porážku domácího boxera a vítězství více než sporně přisoudili soupeři. S výsledkem tohoto finálového boje nebyl spokojený ani hlavní pořadatel a na protest proti verdiktu rozhodčích udělil jičínskému borci pohár pro nejlepšího boxera turnaje!

Pár dní poté se v mezinárodním ringu představil Josef Pavliš na turnaji osvobození města Plzně. V kvalitně obsazeném turnaji se Pepa probojoval až do finále, kde mu byl soupeřem nečistě boxující a faulující polský reprezentant. Utkání skončilo na body a k údivu všech diváků a dokonce i samotného Poláka, přiřkli rozhodčí vítězství naprosto nepochopitelně právě polskému borci. Skutečným vítězem však byl český boxer Josef Pavliš!

K dalším turnajům se vydali tito dva jičínští borci ve stejný den a sice František do litevského Klaipedu a Josef do Ústí nad Labem na největší a nejkvalitnější turnaj v Čechách, GRAND PRIX ÚSTÍ NAD LABEM. Oběma se však vedlo rozdílně. Pepovi absolutně nepřál los a v úvodu turnaje vyfasoval arménského reprezentanta a ten byl bohužel nad síly našeho boxera, který se tak loučil s turnajem hned ve vylučovacím kole. Nutno dodat, že Arméni patří ve světě k absolutní špičce! Pokud však Josef přidá na síle úderu a doladí fyzičku, tak se bude moct měřit i s těmito borci.

František Bradáč na turnaji v Litvě dosáhl zatím svého největšího mezinárodního úspěchu. Nejprve si ve čtvrtfinále poradil 3:0 na body s Polákem Jakubowskim. V semifinále porazil výborného Rusa Evgenije Komorova 2:1 na body. A poté ve finále nedal žádnou šanci domácímu borci Savasu Jonusorovi a zvítězil s přehledem 3:0 na body. Tato výhra znamenala vítězství na celém turnaji! Pro Fandu to byla především příprava na blížící se mistrovství Evropy školní mládeže v maďarském Kečkemétu, kam se společně s výpravou reprezentace vydá na konci měsíce června.

V loňském roce si vyzkoušel, jaké to je startovat na tak velikém turnaji. V irském Belfastu mu nepřál los, vypadl hned v úvodu s ukrajinským obhájcem titulu a pozdějším mistrem Evropy. Letos však už bude chtít František Bradáč z Evropy v každém případě medaili a my doufáme, že to tam opravdu konečně zacinká. Pokud František zapracuje více na technice a taktice boje, tak jeho výkonnost půjde ještě více nahoru. V jičínském oddílu pro to všichni udělají v přípravě maximum! ⋌(bd)