Za účasti čtyř evropských států, Maďarska, Slovenska, Rakouska a České republiky, se v každé z devíti váhových kategorií představili čtyři závodníci. To znamená dohromady šestatřicet boxérů!

V nominaci reprezentačního trenéra Marka Šimáka se objevili také dva borci z jičínského oddílu – Martin Stehlík (54 kg, účastník letošního ME juniorů) a Jakub Chval (57 kg). Oběma přisoudil los o postup do finále maďarské boxéry. Martin Stehlík po vynikajícím výkonu porazil velice dobrého Norberta Lakatoše 8:5 na body!

Jakub Chval „vyfasoval“ borce, jenž na letošním MEJ obsadil páté místo a byl mu opravdu rovnocenným soupeřem. Utkání bylo ještě pár vteřin před koncem vyrovnané 8:8 na body, ale závěr patřil zkušenějšímu Andreasi Vadaszovi, který v utkání těsně zvítězil 10:9 na body.

Druhý den, ve finálovém zápase Maďar porazil s přehledem Slováka Davida Zolda jasně na body. Ve finále se také představil po sobotní výhře i náš Martin Stehlík. Jeho soupeř, zkušený slovenský Peter Šenky, byl pořádný tvrďák a na svou váhu měl opravdu silné údery, ale Martin podal opět velice dobrý výkon, nezalekl se, bojoval až do konce a poslední dvě kola dokonce vyhrál, ale v celkovém součtu zvítězil Šenky 6:4 na body.

Martin získal na tomto turnaji ve velice silné konkurenci stříbrnou medaili a to se počítá! V boji o bronz se Jakub Chval utkal s českým boxérem Lukášem Radíčem a porazil ho naprosto s přehledem a rozdílem třídy 12:2 na body! A to i přes velice nesportovní chování Radičova otce, který se pro vítězství svých dvou synů boxerů během utkání i před ním nezastavuje vůbec před ničím. Dál to nemá cenu vůbec komentovat.

Jakub se plně soustředil na zápas, zvolenou taktiku a zajistil si tak pěkné třetí místo. Tato výprava vedená trenérem Bedřichem Doležalem ml. byla určitě úspěšná!

V říjnu a listopadu se v ringu v Brandýse nad Labem, Rakovníku a Turnově představili i další jičínští boxéři. Martin Křelina (91 kg) se pomalinku rozkoukává v seniorském ringu a připsal si jednu výhru a jednu remízu. Škoda jen, že Martina často brzdí různá zranění nebo nemoci. Chybí mu tak větší zápasové vytížení.

Marek Bergmann (75 kg) se vrátil do ringu po vleklém zranění kolena a vyválčil v pěkném zápase spravedlivou remízu s Jordánem z SAC Praga Praha. Tomáš Kynský senior (81 kg) si připsal dvě výhry a jednu prohru.

V posledním utkání zvítězil dokonce r.s.c. v 1. kole! Martin Stehlík a Jakub Chval si také „bouchli“ seniorskou extraligu za klub Doprava Děčín. Sice ve svých zápasech nezvítězili, ale prohráli těsně na body. Oba jsou věkem ještě dorostenci, takže to jsou pro ně určitě veliké zkušenosti do dalších zápasů.
Box club Jičín připravuje na sobotní odpoledne 27. března do Masarykova divadla 14. kolo druhé ligy mužů a juniorské ligy. Všichni příznivci jičínského boxu jsou srdečně zváni.

Bedřich Doležal ml., trenér BC Jičín