Uspěli i další

Jičínským se podařilo získat na Martinův start nemalou finanční částku. Teď už jen věří a doufají, že se Martin dobře aklimatizuje, vyrovná se s časovým posunem, nadmořskou výškou a pokusí se vybojovat některou z medailí. Martin na to rozhodně má!

V minulých dnech zajížděli jičínští boxeři ke třetímu kolu juniorské ligy a druhé ligy mužů do Brandýsa nad Labem. V celkovém počtu 77 závodníků se tři jičínští borci rozhodně neztratili.

Kadet Jakub Chval (57 kg, 16 let), prohrál po velkém boji s dobře boxujícím Radičem (SAC Praga Praha). Utkání bylo velmi vyrovnané, o těsné výhře soupeře rozhodlo až třetí kolo. Jakub si ve svých šestnácti letech vyzkoušel dokonce extraligu za KB Baník Most, kde podlehl ruskému borci Chačaturjanovi. Pro jičínského boxera to byla velká výzva, ale hlavně obrovská zkušenost.

Jako druhý nastoupil junior Martin Stehlík (51 kg, 17 let) a s přehledem vybodoval Vrzala ze Žižkova. Velice pěkný zápas, ve kterém Martin uplatnil především zkušenosti, hlavně pak tvrdost, která zastavovala útoky soupeře už v jejich zárodku.

Jako poslední z jičínských boxerů se představil Marek Bergman (69 kg, 23 let), soupeřem mu byl zkušený Mohler (Kladno), jehož zdobí titul juniorského mistra republiky a stříbro z mistrovství ČR seniorů, navíc má odboxováno na sto zápasů proti Markovým osmnácti, což vypadalo bez nadsázky hrozivě. Opak byl pravdou! Jičínský Bergman je tvrdý, odolný borec, soupeře se nezalekl a během utkání ho dokonce dvakrát pravým hákem poslal do kolen.

Ringovému rozhodčímu proto nezbylo nic jiného, než zápas předčasně ukončit výrokem r.s.c. ve třetím kole pro Marka, který si tak připsal na své konto již patnáctou výhru ve své dosavadní kariéře. Jenže tato výhra je rozhodně nejcennější. Jičínský boxer si právě tímto úspěchem důrazně řekl o start na prosincovém mistrovství republiky v Plzni.

A ještě výsledky druhého kola juniorské ligy a 2. ligy mužů v Hradci Králové. Stehlík (51 kg) prohrál těsně na body s Chromým (Baník Most), Bergmann (69 kg) jasně vybodoval Kellnera (SKB Praha) a Troják porazil Piknera (Kladno).

(Bedřich Doležel st.)