Turnaj se uskutečnil v krásné sportovní hale a pořádal jej oddíl Baník Most. Nutno dodat, že to byl opravdu povedený a moc pěkný turnaj. Zúčastnilo se zde více než stovka nejlepších boxerů z celé České republiky a to ve věku do šestnácti let. Jičínský oddíl boxu reprezentoval ve váze do 36 kg třináctiletý Antonín Bradáč a ve váze do 50 kg jeho o dva roky starší bratr František. Tonda v pátečním vylučovacím kole s přehledem porazil Reitera z Prostějova všemi hlasy rozhodčích 3:0 na body. Zkušenější František byl trenérskou radou nasazen přímo do semifinále.

V sobotu se tedy představili v ringu už oba jičínští boxeři. Nejprve to byl však opět Tonda. Ten si ani v tomto utkání nepřipustil žádné komplikace a Juska z Králova Dvora vyprovodil znovu 3:0 na body.

Poté už nastoupil náš dvojnásobný mistr České republiky František Bradáč. Soupeřem mu byl Bělka z Dukly Olomouc. František v utkání od prvního kola jasně dominoval a verdikt rozhodčích i v tomto případě nemohl být jiný než 3:0 na body pro jičínského borce. Oba tedy postoupili do nedělního finále a příběh dvou bratrů mohl pokračovat směle dále.

Před finálovými boji proběhl nejprve slavnostní nástup, poté státní hymna a šlo se na věc. Mladší z dvojice bratrů, Antonín, byl ve finále mistrovství České republiky už podruhé, ale před dvěma lety odešel poražen. Letos si tak zlatou medaili rozhodně nechtěl nechat utéct. Soupeř Šilink z Rakovníka se snažil vzdorovat, ale Tonda si svoji první zlato s přehledem pohlídal a finálový souboj vyhrál jak jinak než 3:0 na body!

Finále váhy 50 kg obstaral jičínský František Bradáč a kroměřížský Roman Konečný. Po prvním vyrovnaném kole se rozhodčí přiklonili na stranu moravského borce, a tak Fanda musel přidat a cestu ke třetímu zlatu si doslova vydřít.

Ve druhém a třetím kole již dominovala především jeho tvrdost a zarputilost a rozhodčí nemohli ani na chvilku zapochybovat o konečném vítězi. Utkání tak skončilo vítězstvím 3:0 na body pro borce z Jičína. Příběh bratrů Bradáčů na tomto turnaji skončil až neuvěřitelně. Oba zde získali zlaté medaile. Antonín svoji první a František již třetí. Jejich trenéři Bedřich Doležal a Miroslav Janďourek doufají, že oba ještě spoustu příběhů v ringu napíší. Jičínský oddíl boxu zažádal Českou boxerskou asociaci o přidělení tohoto mistrovství republiky pro příští rok právě do Jičína. Pokud bude tato žádost přidělena, tak si oba bratři budou třeba moci svůj „double" zopakovat.    Bedřich Doležal