Jednu z hlavních rolí zde sehráli borci domácího Box clubu Jičín. Bezmála sedmihodinový maraton zvládli jak organizačně, tak i po sportovní stránce. Vyznavači tohoto chlapského sportu viděli celkem třicet zápasů. V ringu se představili i ti nejmladší, třináctiletý a jedenáctiletý Adam Herák (Trutnov) a Milan Ježek (Plzeň), ale i dvě kadetky ve věku 15 a 14 let Jitka Šafrová (BC Brandýs) a Diana Smolíková (BC Sokolov).

Hlavní pozornost se ale spoustředila na zápasy juniorů. Domácí hned třikrát nastoupili proti boxerům Pragy Praha. Nejprve Zdeněk Borovec (72 kg) uspěl proti Štěpánu Šnoblovi, potom Lukáš Brodský (57 kg) s Janem Majdlem a nakonec Jakub Chval (57 kg) v nejsledovanějším utkání porazil na body Freda Radiče. Skvělá bilance – 3:0! Pro Jakuba, který je v širším reprezentačním krádru na MS juniorů v Azerbajdžánu, to byl nesmírně důležitý zápas. „Z vítězství mám samozřejmě velkou radost, dnešní utkání nepostrádalo rychlost ani tvrdé údery, v závěru jsem měl více sil“, uvedl bezprostředně po utkání. V ringu se také představil portugalský student Francisco E Silva (57 kg), který v Jičíně hostuje a s Pavlem Trávníčkem (SKP Pardubice) vybojoval remízu.
Proti Lokomotivě Trutnov se Jičínu nedařilo a třikrát podlehl. Tomáš Řehák (69 kg) Danielu Hájkovi, Dan Antoš (75 kg) Janu Hynkovi a Lukáš Vejnar (91 kg) Vítu Štelzerovi. Celé programové odpoledne uváděl trenér juniorské reprezentace Martin Šimák, který vysoce ocenil práci jičínského klubu při pořádání této soutěže. (jp)