Další velmi těžký soupeř na ně čekal v neděli. Talent Plzeň disponuje mladými, rychlými a důraznými hráči na všech postech. Diváci díky tomu viděli rychlou házenou, avšak také chyby na obou stranách pramenící ze zbrklosti či nezkušenosti. Domácí se radovali z bodového zisku, ale stálo je to hodně sil.

HBC Ronal Jičín B – Talent Plzeň B 20:19 (10:13). Záloha mistrovského celku Talentu Plzeň se ukázala v Jičíně v dobrém světle. Individuálně velmi dobře vybavení hráči hostí byli neustálou hrozbou pro domácí defenzivu. Hosté se dokázali prosazovat ze všech možných situací. Stříleli jednoduché branky z brejků, dokázali přečíslit obranu a skórovat z pivota nebo zakončovali střelbou ze střední vzdálenosti. Jičínský obranný val ne vždy našel odpovídající obranu proti tlaku Plzeňských, často nestačil rychlosti jejich útočníků. V útoku dokázali domácí hráči držet krok, ale urostlí obránci Talentu byli často nad síly domácích střelců.

Jičínským chyběli hráči na levé spojce, a to bylo citelně znát. V prvním poločase ale oba celky ukázaly kvalitní hru, diváci si museli přijít na své. Mírná převaha byla na straně hostujícího celku. Hráči Plzně totiž dokázali dokonale zužitkovat sebemenší zaváhání Jičínských jak v obraně, tak v útoku. Jejich rychlý útok, včetně druhé vlny, byl smrtící. Naopak domácí nedokázali proměnit řadu svých šancí a vlastně tak soupeři k jeho vedení poněkud pomohli. Hosté vyhráli první dějství o tři branky.

O přestávce nabádali jičínští trenéři své hráče k větší bojovnosti, agresivitě. Ti si vzali tato slova k srdci a druhou třicetiminutovku začali o poznání lépe. Úvodní desetiminutovka patřila Dědečkovi pro jeho rozehrávku a Hlavovi, který k bezchybné obraně přidal úžasný tah na branku. V 6. minutě Jičínští srovnali na 14:14 a tlačili na soupeře dál. Přišly však dvě tradiční chyby, ztráty míčů a hbitý soupeř bez váhání udeřil – 14:16. Domácí se však dostávali do varu, bojovali o každý míč. Přidali především v obraně, výborné zásahy předvedl Petr v brance. Hosté byli neustále nebezpeční především svoji rychlostí, ale i jim ubývalo sil. Od 10. minuty měla Plzeň hluché údobí, do 21. minuty nevstřelila branku a přímo na branku Jičína prošly jen čtyři střely, které brankář Petr zlikvidoval.

To byly důležité momenty. Kromě toho byl vyloučen ve 21. minutě do konce zápasu domácí Dvořák a hosté tak měli obrovskou šanci opět otočit zápas ve svůj prospěch. Nestalo se, hosté promarnili sedmičku i přesilovku. Jičínští udrželi vývoj zápasu ve svých rukách, vedli 18:16 a již vedení z rukou nepustili. Mladíci z Plzně v žádném případě nekapitulovali, bojovali dál. Snížili na branku, ale domácí znovu odpověděli. Ve 24. minutě byl stav 20:18 a asi nikdo nečekal, že padne již jen jedna branka. Poslední minuty byly hektické. Vynikající publikum hnalo hráče obou týmů vpřed. Mladí hráči však na obou stranách udělali několik chyb. Tu nejdůležitější udělali hosté třicet vteřin před koncem, když se nepřesnou přihrávkou zbavili možnosti vyrovnat. Jičínský tým již míč do konce zápasu udržel a po třízápasové pauze konečně bodoval.

Fakta: Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Sedmičky: 7/4 – 3/1. Vyloučení: 5 – 4. ČK: 1 – 0 (Dvořák přímá červená karta). Sestava a branky HBC Ronal Jičín „B": Petr, Chaloupka – Rychna 6, Hlava 4, Dědeček 4/4, Kolc 3, Dvořák 2, P.Drbohlav 1, Šebek, Havelka, Miĺko a Bareš F. Diváci: 156. Sled branek: 2:0, 3:2, 5:4, 6:5, 7:8, 8:11, 9:13, 10:13, 14:14, 14:16, 18:16, 18:17, 19:17, 20:18, 20:19.   (mk)