Jen se mohu vyjádřit k tomu, že jsem projel švýcarské zimní stadiony již před lety a již tenkrát mě bylo jasné, že země Helvétského kříže má před sebou velkou budoucnost i v této zimní disciplíně. Práce s mládeží a respekt společnosti k této veledůležité cestě za dospělostí předurčuje tuto zem k výsledkům, které již dlouhodobě prokazuje.

Naše zem má strašné, ale skutečně strašné financování sportu. Proto jsou v poslední době stále více k vidění úspěchy jednotlivců, kde je občas možné zajistit přípravu kvalitativně i dlouhodobě.

U nás se stále řeší zbytečně amatérismus versus profesionalismus. Chtěli bychom výsledky, aby nám sportovci zajistili dobrou náladu a nedokážeme se smířit s neúspěchy. Cesta za vítězstvím vede jen přes prohry, které jsou spojeny s celým životem každého jednotlivce.

Nechci se vyjádřit k výkonům našeho hokejového týmu. Bylo by to nefér, stejně jako k výběru Slovenska, kde velmi cítím s trenérem Vladimírem Vůjtkem. Prostě jednou jsi nahoře, jednou dole.

Stále vyhrávat dovede jen muzika. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Jen pozice letošního kádru HC Jičín, který zcela neočekávaně vypadl ve čtvrtfinále se slabší Novou Pakou. To právě dělá sport sportem. Není zde žádný scénář, podle kterého by se hrálo. Jsou tu pravidla, které se musí dodržovat a pak je všechno dílem mnoha okamžiků, které jednoho staví do pozice vítěze a druhého do pozice poraženého. Bez poražených není vítězů! Držme palce a VĚŘME!!! :)  Bohumil Šmika, BK Nová Paka