Někdo bojoval se soupeři, jiný více sám se sebou. Za sucha krásně jezdivé úseky se vlivem týden trvajících dešťů staly rozbahněnými potoky. I přesto byly vidět parádní sportovní výkony.

Drtivou silou ovládl Weber Jičínskou 50 Michal Bubílek z teamu Kellys Bike Ranch. Vyhrál postupně jak rychlostní prémii Voda, topení Kaizler v Železnici a vrchařskou Auto Srb na Bradleci, tak i poslední DMA vrchařskou prémii na Táboře. Až na Tábor mu zdárně sekundoval Jan Jobánek z Merida Biking Teamu. Znalost z loňského ročníku zde však Bubílek zúročil a v technických pasážích (čas 2:19:15 hod.) Johánkovi odjel a vybudovaný náskok udržel až do cíle. Na třetím místě skončil Martin Splítek (Ivar CS – Author Team) a čtvrtý byl Jan Hruška (Toyota Dolák). Mezi ženami si nejlépe vedla Marcela Prskavcová (Six Monkeys).

Trasu 25 km stejně jako v loňském ročníku ovládl František Vágenknecht (Bakako Nová Paka) v čase 1:01:39 hod.

Michal Bubílek si suverénně vedl i ve Fabio Produkt kritériu, které je závodem po závodě. Nenechal promočené diváky na pochybách, kdo je králem sobotního dne. Diváci si vychutnávali sportovní akci i díky velkoplošné obrazovce, na které bylo možno sledovat závodníky přímo z kamer na trati, tak i detailní kamery přímo v prostotu startu a cíle.

I přes extrémní počasí byla překvapivá hojná účast dětí na dětských závodech. A když děti dozávodily, tak si mohly nechat namalovat tváře od kreslířů na obličej.

Další akcí, kterou Fit Club pořádá, je MTB seriál Jičínský Weber Cup, druhé dějství 19. června na Těšíně. Dále se blíží 8. ročník Weber Dřevěnického triatlonu, ten má termín v polovině července.
⋌Petr Kordík, pořadatel Weber JC 50