Jičínský odchovanec JAN BÍNA navíc získal nominaci na blížící se mistrovství světa v kategorii mužů, které hostí německý Dettenheim.

„V Německu končím, nepohodl jsem se tam a vracím se zpět do Česka. Jinak se mi v Německu líbilo, prožil jsem tam asi nejlepší sezonu dosavadní kariéry," říká kuželkářský talent.

Jaký je rozdíl mezi německou nejvyšší soutěží a tou českou?
Úroveň se vůbec nedá srovnávat. Nejlepší tým z české ligy, Rokycany, by tam hrál nějaké šesté, sedmé místo. Já sám jsem měl venkovní průměr kolem 602 kuželek a byl v pořadí asi pětačtyřicátý. Tady v Česku bych s tímto určitě figuroval do první pětky.

Vysloužil jste si nominaci na mistrovství světa mezi muži. Co na to říkáte?
Byl jsem docela překvapený. Nečekal jsem, že pojedu. Nějak se s tím musím poprat, budu tam vlastně nejmladší. Jirkovi Veselému je asi pětadvacet a pak tam jsou v týmu jen třicátníci.

Jak se na světový šampionát těšíte a co od něj očekáváte?
Těším se moc, budou tam kvalitní hráči z celého světa. Cílem bude hlavně postoupit ze skupiny, a kdyby cinkla nějaká medaile, bylo by to super.

Nedávno jste získal juniorský titul mistra České republiky. Panovala u vás s výkony spokojenost?
S finále, které jsem vyhrál, jsem byl hodně spokojený. V součtu mi pak o sedm kuželek unikla kombinace, ale to jsem si nechal utéct první den, který mi nevyšel. Tam jsem v prvních šedesáti hodech hodně ztratil a pak se to už těžko dohánělo. Musím ale celkově říct, že jsem s letošní sezonou spokojený.

Říkal jste, že z Německa odcházíte. Kam nyní povedou vaše kuželkářské kroky?
Od září budu hrát v České Třebové Interligu. Tým letos postoupil z první ligy. Jsem tam už domluvený a mám nachystanou smlouvu.