Pro vítěze je přichystaný pohár a jedno krajské postupové místo na mistrovství České republiky pro přímý postup pro vítěze, respektive nejlépe umístěného juniora a juniorku Královéhradeckého kraje. Po domluvě s novými juniorskými trenéry je tento turnaj součástí přípravy juniorů na MS 2018! A že je v našem kraji skvělá hráčská kvalita svědčí dosahované výkony.

Mezi juniory ovládl dosavadní průběh jednoznačně odchovanec SKK Jičín Jan Bína (na snímku), který je aktuálně zároveň nejlepším českým kuželkářem společné Česko-Slovenské Interligy, ve které hájí barvy České Třebové!

Člen nejen juniorské, ale i A týmu reprezentace mužů zvítězil nejprve v Hořicích (626 sražených kuželek), před domácím Dominikem Rumlem, který rovněž patří do širšího výběru juniorské reprezentace.

V Jičíně v nádherném souboji Ruml oplatil Bínovi porážku po skvělých výkonech obou borců 638:635! Přesto nejlepšího výkonu dosáhla na kuželně SKK Jičín juniorská reprezentantka Natálie Topičová 640!

V Náchodě Bína chyběl, do Jičína však putovalo turnajové prvenství zásluhou Nikoly Portyšové! A v Trutnově na čtvrtém turnaji OPEN poháru již opět kraloval Jan Bína náhozem 614 kuželek.

Po čtyřech turnajích tak suverénně vede Jan Bína (124 bodů), před Dominikem Rumlem, který nasbíral 58 bodů. Mezi juniorkami vede Natálie Topičová (80 bodů) před náchodskou Ninou Brožkovou (18 bodů), Nikola Portyšová z SKK Jičín je zatím čtvrtá, když neodehrála úvodní dva turnaje. Celkové pořadí a detailní výsledky můžete naleznout na internetových stránkách www.kkks.cz.   (jk)