Tak jako většinu ročníků Žacléřské 70 i ten jubilejní desátý závodníky potěšil pěkným počasím a výhledy na východní část Krkonoš. Tradiční účast proměnil ve vítězství tým lidé&HORY Duratec vedený packým Danem Polmanem, který spojil síly s lomnickými bikery Martinem Kohlem a Ondřejem Mikule.

Ve stejné sestavě dojeli 3. září na Krkonošské 70 v Jánských Lázních na třetím místě. Tentokrát ale mohli v Žacléři pozvednout velký pohár „Krkonošský expres". Na druhém místě z celkem čtrnácti týmů na dlouhé trase skončil se ztrátou čtyř minut tým PATOPA a třetí nejrychlejší čas byl v cíli naměřen družstvu BMC CZ Racing Team.

Na „bednu" se postavil i další packý tým, tentokrát v kratším závodě na 53 km. Trojice Vojtěch Vaníček, Roman Kolesár a Martin Fikar startující za tým Bakako Nová Paka vybojovala druhé místo, když nestačila pouze na tým Bikeclinic Cannondale.

V závodě jednotlivců na trati 76 km zařazeného do Českého poháru v bikemaratonu se v absolutním pořadí mezi stovkou startujících umístil na sedmém místě se ztrátou jedenácti minut na vítězného Marka Rauchfusse Tomáš Vagenknecht v dresu Bakako Nová Paka.

Ve své kategorii 30-39 let skončil na druhém místě a stříbrnou pozici drží v této kategorii i v celkovém pořadí Českého poháru.   (po, re)