Biatlon - InfografikaBiatlon - InfografikaZdroj: DeníkTahouny týmu by mělo být především duo Markéta Davidová, Michal Krčmář. Čtyřiadvacetiletá Davidová se letos pravidelně umísťovala ve Světovém poháru v elitní desítce. Třicetiletý Krčmář je po lednovém zdravotním výpadku zpět, odpočatý a natěšený na závodní adrenalin. „Žádné cíle si nedávám. V každém závodě se snažím skončit do desítky,“ vyznal se nedávno v rozhovoru pro Deník.

Český tým v Pokljuce čítá devět jmen. „Všichni jsou v pořádku. Prošli jsme dvěma testy a já doufám, že už nás koronavirus nebude trápit,“ vzkázal z dějiště šéftrenér Ondřej Rybář.

Na loňském světovém šampionátu měli Češi fantastický úvod. V prvních dvou závodech získali bronzové medaile - ve smíšené štafetě (Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář) a ve sprintu žen (Charvátová).

Ilustrační foto.
Řekli o (ne)sportování dětí: Musí se to projevit. Někteří mohou i skončit

Teď je tady právě tohle společné klání mužů a žen.

Češi postaví kvarteto Krčmář, Moravec, Davidová a Charvátová. Se stejnými ambicemi jako loni. A s vědomím, že tady mají největší šanci na medaili. „Je to úplně jiná štafeta tím, že se jede v obráceném pořadí a na delší vzdálenost. Je velký rozdíl jet šest nebo 7,5 kilometru. Lucka je celou zimu na lyžích v dobré formě,“ vysvětlil své rozhodnutí trenér žen Egil Gjelland.