Basketbalistky BSK TJ Jičín v prvním utkání FF podlehly Hradci Králové, ale v utkání o třetí místo porazily Novou Paku a do Jičína přivezly bronz!

„Účast na finálovém turnaji byla pro nás příjemným zakončením sezóny, protože naše výsledky během základní části byly průměrné. Do play off jsme nastupovaly z šestého místa proti Týništi nad Orlicí.

Naše vzájemné zápasy byly vždy vyrovnané a oba jsme v základní části těsně prohrály. První utkání play off jsme v Týništi prohrály pouze o dva body a druhý zápas doma jsme musely vyhrát minimálně o tři, pokud bychom chtěly pomýšlet na postup," začala své hodnocení play off trenérka družstva Anita Podzimková.

Ve Východočeské lize žen se hrají v play off dva zápasy a o postupujícím v případě rovnosti rozhoduje skóre. „Nedělní odvetný zápas byl celý v naší režii a Týniště jsme jasně přehrály 53:38 a postoupily na závěrečný turnaj Final Four," řekla k vítězství v odvetě trenérka.

„V sobotním semifinále Final Four nás čekal domácí celek Hradce Králové, jasný vítěz základní skupiny, pouze s jednou prohrou. Pouze první poločas jsme s Hradcem dokázaly držet krok. Po dvou čtvrtinách jsme ztrácely pouze šest bodů, 21:27.

Po změně stran už protihráčky ukázaly svoji sílu a měly vývoj zápasu pevně ve svých rukou. Nám se přestala dařit střelba a nefungovala ani obrana.

Ve druhém semifinále přehrály hráčky Hořic Novou Paku 50:43," popisovala průběh Final Four Podzimková. „V boji o třetí místo jsme neměly co ztratit a věděly jsme, že s Novou Pakou můžeme hrát vyrovnaně, i vyhrát.

Byl to úplně jiný zápas než proti Hradci Králové. Všechny naše hráčky daly do utkání vše, dařilo se střelecky, nasazení v obraně a bojovnost nutily soupeřky k chybám. Ve druhé čtvrtině jsme si vytvořily deseti bodový náskok, který se nám po zbytek zápasu podařilo udržet a vyhrát 61:48. Třetí místo ve Východočeské lize je naše," řekla k duelu o třetí místo v této sezoně Východočeské ligy žen.

Ve finále potvrdil roli favorita tým Hradce Králové a přehrál Hořice poměrem 53:45.

„Celá sezóna byla trochu rozpačitá, ale ukázala nám, že když chceme, dokážeme zabojovat a semknout se. Určitě za to může náš skvělý kolektiv, protože i když se nedaří, jsme jeden tým i mimo hřiště," pochválila svoje svěřenkyně Podzimková.

Basketbalistky Jičína nakonec vybojovaly bronzovou příčkuZdroj: Archiv

(bsk, re)