Druholigovým basketbalistům skončila základní část soutěže. Na čtyři nejlepší celky čekají zápasy play off. Z druhého místa jde do závěrečných bojů celek BSK TJ Jičín. O základní části a dalších cílech jsme hovořili s trenérem týmu Vladimírem Horynou.

Jak jste spokojen s průběhem a výsledky Jičína v základní části druhé ligy?
Základní část ukázala, že špička druhé ligy je velmi vyrovnaná a není možné žádného soupeře podceňovat. Naše umístění na druhém místě s bilancí 14 - 8 hodnotím velice kladně. Sice začátek soutěže podle výsledků vypadal ještě nadějněji, ale bohužel nečekané prohry v domácím prostředí nás posunuli do očekávání až na poslední utkání základní skupiny v Hradci Králové. Zde se teprve rozhodlo o postupujících a nasazení do play off. Po loňském druhém místě se po nás opět očekávalo umístění v horní části tabulky, což se nám podařilo. Určitě citelné oslabení pro náš tým byl odchod Jiříčka (pozn. redakce: nejlepší střelec druhé ligy) do Děčína.

Co byste hodnotil ve hře Jičína kladně, kde byly nedostatky?
Kladně musím hodnotit přínos mladých hráčů, kteří zapadli do tohoto kádru a odváděli během celé sezony kvalitní výkony a doufám že budou i přínosem do budoucna. Určité nedostatky našeho týmu vidím v nevyrovnanosti našeho výkonu během utkání, ať už jako týmu nebo jednotlivých hráčů. Tým má určitě sílu, odhodlání a tím je velká šance tyto věci eliminovat a zlepšovat se.

Co byste si přál před zápasy play off.
První utkání play off nám začíná již tento víkend. Přál bych si, abychom mohli nastoupit v kompletní sestavě. Letošní sezonou nás neustále provází velká marodka hráčů. Za celou základní část soutěže jsme neodehráli jediný zápas kde bychom byli v kompletní sestavě. Doufám že se nám to podaří alespoň na play off a budeme moci hrát konečně podle našich představ a dokázat všem fanouškům že se v Jičíně hraje kvalitní basketbal. Dalším přáním je určitě plné hlediště spokojených fanoušků.

Bude mít Jičín nějakou posilu pro závěrečné zápasy?
Co se týče posil přestupní termín skončil, tak není možné kádr dále posílit. Doufejme že přece jenom jednu staronovou posilu představíme. Pokud mu to jeho zdravotní stav umožní. Po delší přestávce, zaviněné zraněním, by se mohl na domácí palubovce opět představit Karel Formánek. Určitě by to byla velká posila pro závěr soutěže a jeho přítomnost velkou podporou pro celý tým.

S jakým výsledkem budete po skončení sezony spokojen?
Cíl, který jsme si dali před sezonou, byl splněn účastí v play off. Co teď bude navíc budeme moci považovat za úspěch jičínského basketbalu. Určitě chceme odehrát kvalitní utkání a dostat se co nejdál, ale první soupeř z Vysočiny BC Jihlava je velice kvalitní a určitě bude dělat vše proto aby také uspěl. Chtěl bych jenom připomenout, že sobotní zápas začíná v 19 hodin.

Pokud by Jičín vyhrál, co by to znamenalo?
Nerad mluvím o něčem, co je pro nás ještě dost vzdálené. Každý z týmu zajisté bude chtít postoupit a hrát vyšší soutěž. Samozřejmě pokud bychom došli tak daleko, že by ta šance byla, je to na zváženou. V dnešní době je to téměř všechno o financích. Pokud by se našlo dostatek financí a došlo k posílení kádru o jednoho nebo dva zkušené hráče, tak věřím v důstojnou roli v první lize.

(jp)