Ta první forma postihla naše áčko ve 3. lize, kde prakticky bylo o postupujícím už rozhodnuto, a tak v následných zápasech už víceméně o nic nejde.

3. liga mužů: BSK TJ Jičín – BK Loko Trutnov 93:117 (24:30, 39:70, 70:82) hráno v sobotu. BK Loko Trutnov – BSK TJ Jičín 73:83 (12:19, 30:34, 55:57)v neděli.

Někteří naši borci k těmto utkáním nepřistoupili zrovna odpovědně (psáno hodně mírným tónem) v sobotu na utkání doma jich ze základu přišlo pouze pět (!!!) včetně zraněných O. Stěhulky a M. Banýra, v neděli dokonce kouč Horyna musel narychlo poskládat sestavu z hráčů béčka, když zranění Ondru na hřiště nepustilo, a tak nakonec odjelo jen torzo celku, který po základní části skončil na 2. místě tabulky.

Jak vše probíhalo

Co k jednotlivým zápasů říci. Ten sobotní, to bylo otevřené utkání oboustranně bez obran, střelci si přišli na své. Trutnov k 100% jistotě postupu potřeboval vyhrát, a tak byl aktivnější. Po vyrovnané první čtvrtině vsadil ve druhé části na agresivitu a vyplatilo se mu to (dílčí výsledek 15:40 !!!). Náskok 31 bodů po prvním poločase ho však zřejmě o přestávce ukolébal natolik, že třetí desetiminutovku prohrál 31:12 a z eufórie se probral až ve 33. minutě, kdy na ukazateli skóre svítila čísla 81:87 (!!!). Vítězství však nakonec uhájil a výrazný rozdíl v konečném účtování tak trochu ovlivnil i fakt, že jsme dohrávali o čtyřech, když pro pět osobních chyb za hřiště odešli Formánek s Urbánkem.

Fakta - body: K. Formánek 32, M. Smolík 30, M. Banýr, J. Urbánek 8, O. Stěhulka 6. Za Trutnov nejvíce Krejčí 26, Slezák 25. Osobní chyby: 19:23. Pět osobních chyb: 2:1. Trestné hody: 27/19 – 17/10. Trojky: 6:20 (!!!).

Po sobotních neuvěřitelných zvratech ve 2. a 3. čtvrtině byla nedělní odveta dalším kotrmelcem. Domácí nás zřejmě dost podcenili a když si náš narychlo slepený tým, dokázal pohlídat sobotní excelentní trojkaře Slezáka s Krejčím, hrál se vyrovnaný zápas, ve kterém jsme o vedení přišli jen na pár vteřin na začátku 20. minuty (30:29) a po bojovném výkonu si nakonec z Trutnova (v této sezoně již podruhé) přivezli víc než překvapivé vítězství.
Pochvalu zaslouží všech „ sedm statečných“, kterým s přehledem velel K. Formánek, jehož střelecky podpořil M. Smolík.

Fakta - body: K. Formánek 37, M. Smolík 17, J. Urbánek 5, M. Banýr 4. Za Trutnov nejvíce M. Malý 24, P. Andrejsek 20. Osobní chyby: 25:17. Pět osobních chyb: 1:0. Trestné hody: 16/7 – 24/16. Trojky: 6:7.

Výsledkový servis

I v dalších zápasech vyhrávali hosté: ČEZ Nymburk B – Sokol Motol 71:88 a Sokol Motol – ČEZ Nymburk B 86:96. Pořadí: 1. Loko Trutnov (2249:1759)46,2. BSK TJ Jičín (2188:2031) 40,3. Sokol Motol (2007:1842) 39,4. Nymburk B (1920:1800) 39 bodů.