1. liga basketbalistek: Novopacké sokolky přivítají Lokomotivu Liberec.

Novopacké sokolky (9.) zde v neděli 6. prosince přivítají v prvém utkání druhého kola základní části tým Lokomotivy Liberec. Již v sobotu bude mezi těmito týmy odehrán v Liberci poslední zápas prvého kola základní části. Liberecké družstvo je složeno převážně z mladých hráček, když daleko nejstarší je zde novopacká odchovankyně Lucka Fejfarová, která patří k oporám týmu.

Posily z Trutnova

V sobotu sokolky nastoupí v městě pod Ještědem bez pendlujících hráček a navíc visí ještě otazník nad startem kapitánky Pavlíny Jislové. Domácím divákům se poprvé v letošní sezoně představí i se třemi hostujícími hráčkami z Trutnova. Trutnovské basketbalistky, které již začínají být vidět ve svém kmenovém týmu i v nejvyšší basketbalové soutěži ŽBL, budou jistě významnou posilou. Basketbalistky z města pod Ještědem ještě letos nevyhrály a určitě budou chtít v sobotním utkání svoji reputaci napravit. Sokolkám se ovšem podařil husarský kousek, když v minulém dvoukole zvítězily v Brně, rovněž bez hostujících hráček, nad tamním béčkem nejlepšího českého týmu o 34 body.

Novopacké basketbalistky jsou na tom i daleko lépe než nedělní soupeřky v různých statistikách. Jejich průměr vstřelených bodů na utkání je 63,2, zatímco liberecké basketbalistky mají průměr necelých padesát (48,3). Ve střelbě trojek jsou sokolky s průměrem na utkání 6,1 na druhém místě ze všech prvoligových družstev, Liberec s 1,8 je poslední. V úspěšnosti trestných hodů jsou sokolky třetí se (72,1%), Liberec opět poslední se 62,9 %. Novopacké hráčky jsou vidět mezi plejádou všech prvoligových hráček i ve statistikách jednotlivých basketbalistek. Petra Bezstarosti je na druhé příčce se 183 body, její sestra Pavla Kalendová (121) sedmá. V počtu trojek si obě sestry své posty vyměnily. Pavla (20) je druhá, Petra (15) pátá.

Nedělní utkání v novopacké hale, není jediné víkendové střetnutí na domácích palubovkách. Již v pátek ve 20 hodin uvidí hala zápas VBL mezi novopackým týmem mužů a béčkem jejich hradeckých jmenovců z Pražského předměstí, které figuruje na čele tabulky, zatím co domácí tým je třetí. V sobotu v 17 hodin je na pořadu další utkání VBL mezi domácím týmem a chlumeckými basketbalisty, kteří jsou o jednu příčku za domácími sokoly. V novopackém dresu by měl již nastoupit Jiří Nádvorník junior. V jednání je rovněž hostování domácího odchovance Aleše Peterky, který je v současné době na soupiskách pardubického týmu v nejvyšší soutěži a prvoligového Hradce Králové PP.

Volno v hale vyplní ještě junioři U 18, kteří ve dvou utkáních oblastního přeboru v 9.30 a ve 12.00 přivítají mladé basketbalisty z Dobrušky.

(po)