Ve velkém stylu rozehrály královéhradecké basketbalistky semifinálovou sérii play off Renomia ŽBL, když na domácí palubovce rozstřílely brněnské Žabiny rozdílem devětadvaceti bodů. Skvěle si počínaly především ve třetí čtvrtině, kterou ovládly jednoznačně 27:8! Tím soupeřky zlomily.

Liga žen - play off - semifinále - 1. zápasy: Hradec Králové - Žabiny Brno 89:60, USK Praha - KP Brno 98:75.

Lvice se tak v sérii hrané na tři vítězství ujaly vedení. Druhý semifinálový duel se hraje v sobotu od 14 hodin v brněnské hale Rosnička.

Hradec je v mírným favoritem na postup do finále, avšak očekávala se vyrovnaná střetnutí. I obě předešlá vzájemná měření sil v základní části dopadla lépe pro svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové, ovšem výsledný bodový rozdíl nebyl vůbec velký (78:71 a 96:94). Tentokrát byla hra vyrovnanější pouze v prvním poločase. Nástup do druhé půle měly Lvice drtivý a během třetí části definitivně rozhodly.

Útočník hradeckých hokejistů Radek Smoleňák.
Zklamaný Smoleňák: Trenér mi nevěřil dlouhodobě a dával to najevo

Semifinále - 1. zápas: TJ Sokol Hradec Králové – BK Žabiny Brno 89:60 (20:19, 45:38, 72:46). Body: Effangová 19, Marečková 16, Vojtíková 13 (12 doskoků), Klaudová 12, Šotolová 12, Čuperková 9, Fišerová 4, Paurová 4 – Hamzová 10, Adamcová 8, Křivánková 8, Vacková 8, Vondráčková 7, Kopecká 6, Stoupalová 5, Galíčková 3, Šoukalová 3, Stloukalová 2. Rozhodčí: Vávrová, Ulrych, Baudyš. Trojky: 5:8. Trestné hody: 22/20 – 14/8. Doskoky: 54:31. Fauly: 16:21. Pět osobních chyb: 0:1 (Šoukalová). Utkání se hrálo bez diváků. Stav série: 1:0.