Motivace jako hrom. Velkou výzvu mají před sebou basketbalisté Hradce Králové. V Nymburku, kde začíná Final 8 Hyndai Českého poháru, se porvou o postup mezi nejlepší čtyřku, která si to rozdá o medaile. Soupeřem jim bude USK Praha.

Královští sokoli v tomto duelu mohou jen získat, neboť nejsou favoritem. A to z několika důvodů. V základní části Kooperativa NBL obsadili 9. příčku (8 výher/14 porážek), zatímco týmu z hlavního města patřila 5. příčka (13 výher/9 porážek). Oba vzájemné duely vyhráli Pražané (84:68 na Folimance a 98:94 v Třebši). V jejich prospěch hovoří i forma z posledních duelů. Zatímco Hradec sbíral výhradně neúspěšné výsledky, USK dokázal i vyhrávat, naposledy zdolal o bod silnou Opavu.

„Těžký soupeř, ale zároveň výzva. Jde o pohár, hraje se na neutrální půdě jen na jeden zápas, určitě se pokusíme uspět,“ říká hradecký kouč Lubomír Peterka. Jeho tým se soupeře nebojí, je sice silný, ale nikoliv nehratelný.

Kooperativa NBL: Královští sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko.
Bodová exploze nabídla v Hradci překvapení

„USK je velmi kvalitní tým. Měl nějaké rošády, takže to bude asi o momentální formě a koncentraci,“ myslí si zkušený pivot Peter Sedmák.

„Někdy máme problémy se ztrátami, budeme se jich muset vyvarovat. USK má mladý a dravý tým. Budeme si muset vážit každého míče a zároveň se nebát vzít si otevřené střely. Musíme se soustředit na plnění taktikya měli bychom v takovém utkání prodat zkušenosti. Bude to i o naší obraně, poslední zápasy dostáváme spoustu bodů,“ říká 35letý Slovák v barvách Královských sokolů recept na úspěch.

Finálový turnaj v Nymburku

Čtvrtfinále – středa: Hradec Králové – USK Praha (15.00), Nymburk – Opava (18.30); čtvrtek: Pardubice – Brno (15.00), Kolín – Svitavy (18.30).
Semifinále – sobota: Hradec/USK – Nymburk/Opava (13.30), Pardubice/Brno – Kolín/Svitavy (17.00).
Duel o třetí místo (15.30) a finále (19.00) jsou na programu v neděli.