Jeho los tým kouče Martiška zavedl do Benešova, kde mu bude soupeřem tradiční rival Slovanka. S ní se Lokomotiva v probíhajícím ročníku setkala již dvakrát. Nejprve jí na domácí palubovce rozdílem osmi bodů podlehla, v odvetě pak lépe zvládla prodloužení a zvítězila o šest bodů. Shodou okolností šlo v těchto duelech pro oba celky o poslední vítěznou radost.

Středeční pohárový souboj startuje v 17 hodin a papírovým favoritem v něm bude Trutnov. Ten naposledy padl v hale pražské Slavie, kde však podal oproti předchozím utkáním zlepšený výkon. Potvrdila to ostatně i slova trenéra Michala Martiška.

„Určitě jsme podali lepší výkon než proti Ostravě. Musíme však ještě více pracovat zejména na psychice a odvaze. Chyby se stávají, ale rozlišuji chyby, které vznikají vinou nedůrazu, strachu a pasivity jako v závěru druhé čtvrtiny, a chyby, které vyplynou ze hry, když jsme aktivní a něco se nám nepovede. Tohle musí hráčky pochopit, jedině pak se můžeme posouvat dál. Z mého pohledu jsme podali nejlepší výkon v roce 2021. Věřím, že na něj navážeme i ve středu v osmifinále Českého poháru proti Slovance,“ řekl po sobotním duelu šéf trutnovské střídačky.