BSK TJ Jičín – VSK Tesla Univerzita Brno 97:60 (27:12, 51:23, 79:41).

K prvnímu utkání skupiny o sedmé až desáté místo nastupovaly ženy až pozdě večer, aby mohly být v nejsilnější sestavě, včetně hráček Tothové a Bělohoubkové, které ještě odpoledne hrály v Praze s USK ŽBL. Očekával se tvrdý boj. Brno však přijelo pouze v počtu pěti hráček. Navíc z jejich opor pod koši, zkušených a vysokých pivotek, nedorazila do Jičína ani jedna.
Jičín vsadil na rychlou a agresivní hru, a to se vyplatilo. Již po první čtvrtině vedl 27:12. V poločase pak 51:23. Hrál celý poločas velice bojovně a rychle, což soupeři bez možnosti střídat dělalo velké problémy. Po změně stran, jak už to bývá při takovém výsledku, poklesla motivace.

I přesto ještě navýšil ve třetí čtvrtině rozdíl ve skóre na 79:41. V poslední čtvrtině však soupeř již hru vyrovnal, alespoň co se bodového skóre týče a dokonce tuto čtvrtinu i vyhrál 18:19. Celkové vítězství 97:60 však bylo velice příjemné a pro jičínské basketbalistky rozhodně nečekané.
V utkání se domácímu celku výborně dařilo střelecky, měl 48 % úspěšnost střelby (bez trestných hodů 85/41), trojky dokonce 62% (13/8). Výsledek je to výborný, i když taková čísla by potřeboval v utkání, která jsou více vyrovnaná. Absence soupeřových pivotek se projevila a i přes to, že Jičín neměl výškovou převahu, díky bojovnosti děvčata doskočila 48 míčů (34 v obranně a 14 v útoku). V utkání si zahrálo všech dvanáct hráček.
Čísla ze zápisu: Michaela Bělohoubková 19, 1/1, Kateřina Vařechová 14, 4x3, Martina Kührová 13, 3/3, Nikola Tothová 11, 1x3, Alice Smejkalová 10, 2/2, Petra Babáková 9, 1x3, Tereza Mikulová 7, 1x3, Tereza Kozáková 7, 1x3, Anežka Skokanová 3, 6/1, Veronika Nečesaná 2, Michaela Dlouhá 2, Michaela Janáková. Trestné hody: 14/7 (50 %) – 17/10 (58,8 %). Trojky: 8:4. Osobní chyby: 18:14.

VSK Tesla Univerzita Brno – BSK TJ Jičín 72:63 (20:12, 39:36, 54:47).

V neděli do Brna družstvo odjíždělo bez Tothové, místo této hráčky tam čekala na doplnění Kynčlová. Tým věděl, že soupeř bude posílen proti sobotnímu utkání a že Příbor (před kterého se potřebuje v tabulce dostat) prohrál ve Zlíně. Do utkání nastoupil s cílem získat dva body a vyrovnat počet vítězství právě s Příborem. V dresu Brna se ale objevily tři pivotky s výškou 185 – 190 cm.
Hostujícímu celku se v závěru nedařilo využít několika dobře připravených šancí a navíc dal pouze dva ze šesti trestných hodů. Nakonec podlehl 72:63.
Utkání mělo velice bojovný nádech a z jičínské strany i výborný výkon v obraně. Avšak právě v tomto utkání by potřeboval střelbu ze soboty, kde až tak důležitá nebyla. Vždyť jen trestných hodů měl 26/10 (38%!!), což ve vyrovnaném utkání rozhoduje.

Technický zápis z tohoto utkání není, takže nelze porovnat úspěšnost střelby, ale rozhodně byla horší, dali jsme jen jednu trojku. Pochvala za bojovnost a nasazení body nezíská, ale za toto utkání si ji všechny hráčky zaslouží. Bohužel, soupeř má proti Jičínu pět až dvanáct let zkušeností z ligových soutěží navíc.
Čísla ze zápisu: Michaela Bělohoubková 17, 5/3, Veronika Kynčlová 6, 2/0, Michaela Dlouhá 6, 1/0, Anežka Skokanová 6, 4/2, Tereza Kozáková 6, Martina Kührová 6, 4/2, Tereza Mikulová 5, 1x3, Alice Smejkalová 5, 4/1, Kateřina Vařechová 3, 4/1, Michaela Janáková 2, Veronika Nečesaná 1, Petra Babáková. Trestné hody: 27/16 (59,3 %) – 26/10 (38,5). Trojky: 2:1. Osobní chyby: 25:23.
Po tomto víkendu mají všechny čtyři týmy skóre utkání 1:1, tudíž pořadí v tabulce je stejné. Uvidíme, jak se Jičínu bude dařit za čtrnáct dnů se Zlínem a v neděli proti Příboru. Obě utkání by družstvo potřebovalo vyhrát, pokud chce Příbor v tabulce přeskočit.