Na úvod sezony Jičín sice zdolal úřadující mistry z Karviné, ale poté se tolik nedařilo. Avšak reprezentační přestávka měla na Východočechy skvělý vliv. Hráči se na vítěznou vlnu dostali už v pohárovém duelu v Úvalech a v dalších dvou těžkých extraligových zápasech ji potvrdili, když nejprve vyhráli v Kopřivnici 31:23, poté doma nedali šanci vicemistrovi z Plzně (29:20).

A jak říká kapitán Ronalu Martin Bareš, atmosféra v týmu je skvělá. „Poslední dva zápasy jsme odehráli opravdu výborně. Po těch nepovedených druhých poločasech a hlavně domácí ztrátě, jsme změnili přístup. Je to hodně znát,“ řekl dlouholetý „kápo“ jičínského týmu Bareš.

Před dvojzápasem v Kopřivnici a doma s Plzní jste asi čtyři body nečekali.
Určitě ne. Naším cílem bylo získat alespoň dva body a považovali bychom to za úspěch. Skvěle nám to vyšlo, což je nad plán. Fungovala nám výborně obrana, oba soupeře jsme jasně přehráli. Nejlepší na tom je, že to bylo herně a ne jenom bojovností, což je vždy lepší.

Přitom do reprezentační pauzy jste šli ne úplně v nejlepším rozpoložení, když jste doma s Novým Veselím ztratili jasné vedení.
Přesně tak. Myslím, že to byl právě ten impuls, který nám pomohl se zvednout. Dařilo se nám v poháru. Bylo super, jak to v Úvalech pojali. Opravdu svátek házené, to nás hodně nakoplo.

V neděli vás čeká utkání ve Frýdku-Místku.
My do něj půjdeme s tím, že nemáme co ztratit. Naopak domácí by měli být pod velkým tlakem, protože mají pět bodů. Úplně se jim nedaří zvládat domácí zápasy. Musíme přijet ve stejně bojovné náladě. Pokud se to povede, dva body bychom tam určitě mohli získat.

Letošní extraliga je však hodně vyrovnaná, vypadá to, že každý může porazit každého.
Naprosto přesně, jak říkáte. Možná kromě Litovle a Brna, jinak bude záležet na každém bodu. Výhra může znamenat posun nahoru, naopak porážka velký propad. Letos je to extrémně vyrovnané, což je samozřejmě dobře. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet v dalších kolech. Současné postavení nemusí vůbec nic znamenat.

Nepřipomíná vám to v něčem sezonu, kdy jste se stali mistry extraligy?
Shodou okolností mi tohle říkal kolega z práce. Je pravda, že se nám tenkrát nedařilo, poté přišla dlouhá šňůra výher. No rozhodně bych se nezlobil, kdyby to tak bylo, ale jsme nohama na zemi. Pro nás je důležité postoupit do play off. Kdyby se to povedlo do čtvrtého místa, bylo by to vynikající. Pak už se může stát všechno.

Kolik je vůbec v kádru hráčů, kteří zažili titul?
Moc nás nebude. Myslím, že jsem to já, Filip Veverka, Jirka Drbohlav a David Machalický, snad jsem na nikoho nezapomněl.

Vypadá to, že noví hráči plní role, se kterými do Jičína přišli.
Myslím, že určitě. Martin Kovařík dává hodně branek, ale daří se i ostatním. Sice přišli z první ligy, ale hráli tam v top klubech, což je znát.

Extraliga házenkářů: HBC Ronal Jičín - Talent M.A.T. Plzeň.
To je forma! Jičín po vynikajícím výkonu roznesl silnou Plzeň