Ronal přes dvě prohry neodjížděl z Karviné se sklopenými hlavami. Vždyť na palubovce favorita na titul předvedl tři velice kvalitní poločasy. Bohužel to nestačilo ani na bod. I tak asistent trenéra

Aleš Babák věří, že doma může Jičín sérii prodloužit.

„Myslím, že když budeme hrát, jako v Karviné můžeme sérii zdramatizovat,“ říká Babák před třetím zápasem, který se bude hrát v Jičíně v sobotu.

Sice jste bod na palubovce soupeře nezískali, ale s výkony týmu jste předpokládám spokojeni?
To je pravda. V prvním utkání jsme se sice drželi jen první poločas, ale druhý zápas byl velice kvalitní z naší strany a klobouk dolů před kluky, protože vzdorovali jednomu z favoritů na titul celé extraligy. Celých šedesát minut jsme se drželi. Ustáli jsme tlak soupeře, i přísné verdikty rozhodčích a prakticky jsme do poslední minuty hráli o vítězství.

Druhý zápas vás musí mrzet, když jste až do poslední minuty drželi vyrovnaný stav.
Tak samozřejmě nás to mrzí, navíc jsme i v druhém poločase vedli o dvě branky. Ale bylo to znovu o naších neproměněných šancích.

Jak jste viděl závěr utkání, který nakonec lépe zvládla Karviná?
Hrálo se pět na pět a oba celky si pomáhaly odvoláním brankáře. V tom byla Karviná úspěšnější, dobře dohrála svoji rozhodující akci do prostoru pravého křídla a se štěstím proměnila, když Filipovi Veverkovi propadla střela těsně mezi rukou.

Ondřej Šulc zaznamenal v druhém utkání deset branek. Ukazuje, že je jedním z nejlepších hráčů extraligy?
Určitě. Ondra se se zapojil do tréninkového procesu. Je to hodně znát a i přes vyšší věk podává výborné výkony. V posledních utkáních to potvrzuje a v obou zápasech v Karviné byl jedním z nejlepších hráčů. V tom druhém si dovolím tvrdit nejlepším hráčem na palubovce. Pevně věříme, že nám pomůže sérii zdramatizovat.