Hráči jičínského Ronalu do něj půjdou z osmého místa tabulky a před sebou mají v sobotu souboj na půdě Brna, které okupuje šestou příčku s dvoubodovým náskokem na Jičín.

Aleš Babák.Své postřehy nejen o nadcházejícím soupeři sdělil jeden z jičínských trenérů ALEŠ BABÁK.

Jak obecně hodnotíte celou zimní přípravu?
Během přípravy jsme absolvovali dva turnaje, ve Zruči a v Považské Bystrici. Zdravotní problémy nás bohužel neopustily ani v novém roce, takže je hodnocení přípravy takové rozpačité. Vlivem pracovních povinností a zdravotních problémů jsme se totiž prakticky nesešli v kompletním složení. Když budu konkrétní, tak máme Davida Machalického po operaci kolene, což už bylo avizováno. Navíc se bohužel diagnóza natrženého křížového vazu potvrdila u Jirky Groha.

U něj sice ještě není definitivní, že podstoupí operaci, řeší se alternativní způsob léčby, ale v nejbližších dnech nebo týdnech se nedá očekávat, že by nastoupil. Je to hráč, který nám v závěru podzimu po vyléčení svého zranění ohromně pomohl. Nyní už je ale zase ve stavu zraněných. To je pro nás velká ztráta. Dále pak stále ještě není po operaci prstu v pořádku Martin Bareš, což je další hráč, který nám bude nesmírně chybět. Na dva týdny určitě také nebude k dispozici Martin Milko který je v zahraničí. Těch problémů je tedy více.

Kromě zmiňovaných hráčů má zdravotní problémy ještě někdo další?
Ano, drobné potíže mají ještě někteří další hráči, hlavně co se týče gólmanů. Zde ale ještě věříme, že se to dá nahradit. Naopak prakticky plnou tréninkovou zátěž absolvuje Dominik Čurda, který by měl být do utkání s Brnem připraven naskočit. S ním to bude určitě posílení týmu a pevně věříme, že se vrátí ve formě, ve které se nacházel vloni touto dobou.

Zkoušeli jste dva nové hráče. Jak to s jejich dalším působením v Jičíně nyní vypadá?
V těchto dnech se transakce obou hráčů dokončují. Jde především o rozšíření kádru. Martin Babčaník je zkušený brankář, který toho má odchytáno opravdu hodně. Bereme ho z důvodu, že ne všichni gólmani jsou úplně v pořádku a je to i jakési vyvinutí tlaku na další brankáře, aby pracovali o to více a nemysleli si, že mají místo jisté. Doufám, že nám Martin pomůže i zkušenostmi a tím, že v extralize není tak okoukaný. Mohl by být v zápasech určitým žolíkem.

Co se týče Honzy Bednáře, tak to je hráč, který tu už před deseti lety na jednu sezonu působil. Pravidelně patřil mezi nejlepší střelce druhé ligy. Prioritně počítáme, že by vystužil obranu, je to pracovitý kluk. V určitých fázích by také mohl nahradit Jirku Groha. Záleží jen na něm, jak se bude jevit při trénincích, aby dostal šanci i v útoku a pomohl nám například jako alternace na střední spojce.

Pojďme k Brnu. Jak se podle vás tento tým v letošní sezoně prezentuje?
Jak už jsme zmiňovali dříve, Brno patří mezi příjemnější překvapení soutěže. V první polovině podzimu se mu dařilo náramně jak herně, tak výsledkově. Je znát příchod Viktora Hastíka, zkušeného hráče, vynikající střední spojky, který má výborné individuální schopnosti prosadit se jeden na jednoho. Myslím, že s jeho příchodem šel nahoru výkon celého týmu. Dobře se jevil Honza Hubáček, který je také po zranění a pravděpodobně by neměl nastoupit.

Tým se také opírá o výborného gólmana Bavlnku, na pivotu je Michal Dostalík, byt už věkem patří mezi ty starší hráče, stále odvádí neskutečné penzum páce. Myslím, že si tam sedla i parta, Brno působí takovým soudržným, kolektivním dojmem. Asi je vidět taková klidnější práce trenéra Missbacha, který zřejmě našel s hráči společnou řeč a vytvořili velmi dobrou partu. To si myslím, že je ze strany soupeře to nejcennější.

S čím do zápasu půjdete a co bude klíčem k úspěchu?
My bychom si rádi vzali takový mustr z posledního venkovního utkání v Lovosicích, kde jsme také nastupovali v pozměněné sestavě, s absencí hráčů a podařilo se nám nečekaně zvítězit. Jsme si vědomi toho, že stejně tak jako Brno zvítězilo v Jičíně, můžeme i my soupeři porážku oplatit. Samozřejmě ale potřebujeme zahrát na hranici svých současných možností. Musí být vysoké procento úspěšnosti gólmanů, musí se dařit obraně a zlepšit koncovka, což nás dlouhodobě trápí.

Do zápasu určitě jdeme s otevřeným hledím a rozhodně ne s poraženeckou náladou, protože i Brno v závěru podzimu ukázalo, že také muže prohrát i na domácí palubovce.

Samozřejmě se soupeře pokusíme zaskočit, vnutit mu naši hru a přivézt dva body, které budou pro další vývoj v tabulce strašně důležité.