Počasí se vydařilo, a tak se všichni členové týmu Šabas těšili na pěkný slunečný závod. Netušili ovšem, jaká překvapení je tentokrát čekají.

Dobrý konec
Hned v úvodu první rozjížďky poslal Martin Babák svůj vůz Škoda Felicia přes střechu. Naštěstí se vše obešlo bez zranění, újmu utrpělo jen auto. Tým mechaniků měl v depu plné ruce práce s opravou předního tlumiče a zadní nápravy. Vše však perfektně zvládli a Martin se tak mohl postavit do první řady na start druhé rozjížďky, kterou vyhrál. Na záda mu však dýchal vedoucí muž průběžného hodnocení třídy do 1400 Pinkas. Ve třetí jízdě se Martinovi na voze uvolnila část kapoty, která mu značně zhoršila výhled, do cíle přijel tedy jako třetí.

Dramatické bylo i finále kategorie do 1400, do kterého Babák startoval z druhé řady. V první zatáčce přišla strkanice, ze které vytěžil třetí místo. Jezdci si tentokrát nic nedarovali a útočili jeden na druhého. Zhruba v polovině závodu dosud vedoucí jezdec Václav Regner chyboval. Toho hned využili Chytráček a Babák, kterým se pak povedlo soupeřům lehce poodjet. Na stupních vítězů stáli opět jako v Dolním Bousově tři Martinové, tentokrát však v pořadí Chytráček, Babák, Pinkas. Po tomto vypjatém závodu je v průběžném pořadí celkového hodnocení Martin Babák o čtyři body za prvním Pinkasem. Budeme tedy držet palce a těšit se, co přinese již 21. září předposlední závod seriálu Kosice cup v Sedlčanech.

Smůlu měl týmový kolega Jaroslav Šádek, který jezdí v kategorii do 1600. Díky kolizi se soupeřem byl diskvalifikován z první rozjížďky. Další jízdu odstartoval jako první, svoji pozici však neudržel a do cíle ovšem dorazil až druhý. Ve třetí rozjížďce Šádek kvůli poškozené převodovce ani neodjel od startu a závod pro něj tentokrát skončil. Tým Šabas spoléhal na želízko v ohni, nejmladšího člena Filipa Slepičku, který závodí ve třídě racer buggy 160. Celý den předváděl pěkné výkony a do finále mohl vyjet z první řady. Po startu vybojoval čtvrté místo. V poslední zatáčce závěrečného kola se mu ještě povedlo předjet soupeře a mohl se radovat ze třetího místa.

Poděkování patří mechanikům týmu za skvěle odvedenou práci, podporu a neutuchající nadšení. ⋌Hana Holmanová