Co rozhodlo
Anketa odborných motoristických novinářů se konala již po šestatřicáté a slavnostně vyzdobený sál zaplnili účastníci téměř do posledního místečka. Mezi pozvanými nechyběl ani loňský držitel Zlatého volantu v kategorii autokros – rallykros Václav Fejfar. A tentokrát zvítězil s velkým náskokem, když mu novináři udělili 197 bodů a výrazně tak ocenili úspěch v podobě historicky prvního evropského titulu v divizi plechových aut pro ČR.

„Druhého zlatého volantu si nesmírně vážím a děkuji všem novinářům, kteří mě takto vysoko ohodnotili," řekl bezprostředně po převzetí trofeje jezdec, který v mistrovství Evropy startoval již v divizi Buggy 1600, Super buggy i Touring Autocross. Za ním skončili nejúspěšnější z českých jezdců ME v Super buggy Petr Turek a na třetím místě bronzový medailista z evropského šampionátu v rallykrosu Roman Častoral.

Autokrosaři však vyhráli ještě další dvě kategorie. Cenu Jiřího Sedláře – nejúspěšnějšího jezdce do 23 let si odvezl na Zlínsko Tomáš Pospíšilík a do Síně slávy vstoupil autokrosový veterán Alois Havel, který byl v mistrovství Evropy třikrát vicemistrem.

Slavnostní večer měl rychlý spád i díky konferenciérům Barboře Černoškové a Petru Dufkovi. Mezi vyhlašovanými kategoriemi se pak představilo několik tanečních formací a zpěvačky Gabriela Gunčíková a Markéta Konvičková.

„Je to pro nás další závazek pro nadcházející sezonu. Obhájit evropský titul s novým vozem v silnější konkurenci a pokusit se dosáhnout hattricku ve Zlatém volantu bude nesmírně náročné, ale je to velká výzva a motivace," vyhlíží do letošní sezony Václav Fejfar, který se stále cítí lépe v dílně při přípravě vozu nebo na závodní trati, než na slavnostních galavečerech.

Krásná trofej z dílny turnovských šperkařů zaujme ve Fejfarově „síni slávy" jedno z nejčestnějších míst. Záznam z letošního slavnostního vyhlášení odvysílá ČT 4 sport 4. března krátce před dvaadvacátou hodinou.    Pavel Vydra

Představujeme:
Držitelé Zlatých volantů 2012: Rally: Jan Kopecký. Okruhy: Adam Lacko. Autokros plus rallykros: Václav Fejfar. Vrchy: Miloš Beneš. Motokáry: Jan Midrla.