Krásné chvíle
K mikrofonu přistoupil ředitel společnosti Ronal Jiří Hnízdo a poděkoval za výsledky. Oficiálně popřál házenkářům HBC Ronal Jičín k zisku mistrovského titulu a do rukou prezidenta klubu Vladimíra Flégra předal poukázku na 300 000 korun, jako prémii za tak výborný výsledek. „Váš klub mě udělal obrovskou dvojnásobnou radost. Jednak mě, jako bývalému házenkáři, ziskem zlatých medailí, a společnosti, jejíž nápis nosí na dresech, která koncem srpna oslaví dvacet let své existence a podporuje klub." A jak prozradil moderátor utkání Míla Kůta, oslaví v příštích dnech Jiří Hnízdo narozeniny, proto si odnesl dárek také. Velkou skupinovou barevnou fotografii mistrovského celku. Pak předstoupil Tomáš Babák, s nímž se klub rozloučil před jeho odchodem do švýcarského týmu St. Gallen. I on převzal dárek a halou zněl obrovský potlesk.

Je pravdou, že první poločas jičínským házenkářům nevyšel, ale zlepšený výkon ve druhém už přinesl výhru 26:23, a tak přišla opět velká a zasloužená děkovačka.

Po skončení utkání následovala autogramiáda, o kterou byl obrovský zájem. Hráči asi netušili, že jejich odchod do sprch, šaten a na dobrý „gáblík" se o hodinu protáhne. Ale nic lepšího si příznivci ani házenkáři nemohli přát. Vzájemně se pozdravili mistři a jejich fanouškové. To byla opravdu ta nejlepší tečka za sezonou.

Nyní si házenkáři na pár týdnů odpočinou, ale potom začnou s přípravou na další ročník. Výbor HBC ještě v tomto týdnu čekají dvě důležité události. V pátek odpoledne ve 14 hodin začíná tradiční dětské odpoledne s Continentalem a bohatým programem. Hned druhý den, tedy sobota, patří velmi oblíbenému turnaji generací. Potom už přijdou zasloužené prázdniny.