Prvně jmenovaný, který v úterý oslaví 25. narozeniny, se představí na osmistovce, kde mu bude soupeřem mimo jiné i o rok starší Filip Šnejdr, jeho velký rival a zároveň bývalý hradecký závodník. Desenský, jenž pro změnu v pondělí oslaví 28. narozeniny, splnil limit na čtvrtku, ale poběží nejspíš pouze ve štafetě na 4x 400 metrů. V individuálním závodě figuruje jako náhradník, neboť z českých sprinterů má až čtvrtý nejrychlejší čas letošních tabulek, přičemž na startu může figurovat pouze trojice. Tu tvoří hvězdný Pavel Maslák, další exhradečák a čerstvý halový mistr České republiky Vít Müller, a Patrik Šorm.

217 centimetrů! Přes tuto výšku se přehoupl Jakub Bělík ze Sokola Hradec Králové. Osmnáctiletý junior díky tomuto skvělému výkonu možná trochu překvapivě ovládl HMČR mužů.
Famózní osmnáctiletý Bělík má nový osobní rekord a zlato

Štafetu by mohla běžet právě čtveřice Maslák, Müller, Šorm a Desenský, v záloze jsou ještě Jan Tesař a Martin Tuček. Když vše každému sedne, mohli by Češi dokonce usilovat i o medaili. „Myslím, že určitě. Je to vždycky otevřené. Bude tam los o dráhu, plno kontaktů…“ říká zkušený Maslák.

Kontinentální šampionát v Polsku se uskuteční v příštím týdnu od čtvrtka do neděle.