Atleti a atletky juniorských a dorosteneckých kategorií se sešli v Mladé Boleslavi, aby zahájili sezónu soutěží družstev na dráze.

Jičínský oddíl je zastoupen týmem dorostenek a juniorů. Po loňských bronzových medailích, především družstvo dorostenek, pomýšlí na lepší umístění a hlavně na postup do mistrovství Čech družstev, kam se probojují vždy první dva kolektivy.

Za svým cílem vykročily tou správnou nohou, neboť se jim podařilo v prvním kole soutěže zvítězit, ale především porazit vysoce favorizované družstvo LIAZu Jablonec.

Překvapením je rovněž druhá příčka chlapců, kteří nestačili pouze na borce Slovanu Liberec. Téměř ve všech disciplínách se jičínské dívky umístily na pomyslných stupních vítězů. Absolutorium zaslouží především Magdaléna Menčíková, která vyhrála sprinty na 100 a 200 metrů, navíc ve výborných časech 12,66 a 25,54) a také závod překážkářek na 100 metrů (14,79). Dvakrát první skončila Daniela Volná ve skoku dalekém (518) a ve skoku vysokém (160). Po jednom vítězství získaly Anita Zikmundová v závodě na 1500 metrů (5:02,31) a Marie Hanzlová v hodu kladivem (42,75).

Dvě druhé příčky získala Kateřina Půhoná, a to na stovce (12,67) a stejné trati s překážkami (15,24). Druhá místa přidaly Anna Kochová na trati 1500 m (5:03,30), Anita Zikmundová na osmistovce (2:25,91), Marika Havelková na poloviční trati (63,49), Hanzlová v hodu diskem, Dominika Roztočilová v hodu oštěpem (36,26).

Dvakrát třetí místo vybojovala Adéla Brádlerová ve skoku dalekém a na dvoustovce, Zikmundová na dvojnásobné trati, Havelková v závodě na 800 metrů, Kateřina Šádková v překážkovém běhu na 300 metrů, Hanzlová ve vrhu koulí a štafeta na 4x100 metrů ve složení Volná, Šádková, Havelková a Prokopová. Důležité body za další umístění přidaly i další členky družstva Adéla Zikmundová ve sprintech, Gabriela Veigertová na osmistovce, Bára Benešová, Daniela Křelinová a Katky Hakenová a Danysová.

V juniorské soutěži zaznamenal dvě vítězství Martin Florián, a to ve skocích vysokém a dalekém a jedno Vít Doležal, který zvítězil v běhu na 800 metrů. Druzí skončili Jaroslav Nauš v závodě překážkářů na 400 metrů a Ivan Rychtera v hodu diskem. Navíc vybojoval třetí místo v hodu kladivem a Nauš na 110 metrů s překážkami.

Další bodované pozice získali běžci Václav Cyrany (400 a 800 m), Doležal (400 m), v nejkratším sprintu na 100 metrů Florián a ve vrhačských disciplínách Šimon Klička.

Mladí atleti tedy zahájili sezónu velmi úspěšně a jejich výkonnost jistě pomůže i ve druholigových soutěžích dospělých, které začínají v sobotu 13. Května v Ústí nad Orlicí. Podrobné výsledky naleznete na www.atletika.cz.

(peš)