Utkání nabídlo dramatickou podívanou a dospělo až do prodloužení. Bod navíc nakonec ukořistili domácí.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBK Jičín 6:5 pp. (0:3, 3:0, 2:2 – 1:0). Jičínskému celku vyšla parádně úvodní dvacetiminutovka. Domácí hráčky ale v dalším průběhu zápasu předvedly výbornou stíhací jízdu a třemi góly v rychlém časovém sledu dokázaly vyrovnat. Do konce utkání padly ještě čtyři branky, přičemž nerozhodný výsledek svítil na ukazateli skóre i po základní hrací době a na řadu tak přišlo prodloužení. To ovšem trvalo pouhých dvaačtyřicet vteřin, když o bonusovém bodu navíc rozhodla domácí hráčka Karolína Strejovská, které u vítězného gólu asistovala Reichová.
Trenér jičínského celku Martin Řehák měl jasno o tom, co stojí za konečnou porážkou týmu. „Po výborné první třetině jsme prospali začátek té druhé a vrátili domácí do zápasu. Zbytek utkání byl vyrovnaný a v prodloužení vyhrálo šťastnější družstvo," řekl lodivod jedenáctého celku nejvyšší florbalové soutěže žen.

Jeho protějšek, domácí trenér Pavel Doubek, byl po utkání samozřejmě o poznání spokojenější, neboť se jeho družstvu podařil skvělý obrat ve skóre. „V tomto superfinále pro chudé jsme byli šťastnějším týmem. Jsem velmi rád, že se nám podařilo zlomit a otočit nepříznivý stav po první třetině, kdy jsme prakticky na hřišti nebyli," sdělil Doubek a ocenil kvalitu tohoto utkání. „Viděli jsme hezký duel s vyrovnaným soupeřem a můžeme si jen přát, abychom takových zápasů letos v základní části odehráli co nejvíce. Děkuji soupeři a divákům za pěkné utkání," dodal na závěr.

Fakta z duelu
Branky: 31. Petra Honzová, 31. Petra Batíková, 32. Zuzana Macurová, 55. Zuzana Macurová, 58. Barbora Reichová, 61. Karolína Strejcovská – 1. Leona Müllerová, 12. Lucie Kloutvorová, 15. Markéta Pitthardová, 47. Lucie Florianová, 58. Lucie Kloutvorová. Rozhodčí: Tomáš Kostinek – Ondřej Sochůrek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 75. Zásahy brankářů: Jana Vyrobíková 21 – Adéla Kociánová 20.

Florbalistky FBK Jičín zůstávají po šestnáci odehraných kolech předposlední s deseti body.