Německý jezdec ve službách královéhradecké stáje ztratil dvě sekundy na vítězného Slovince Vrecera. „Trať byla krátká, takže nahrávala spíše spurtérům,“ upřesnil Otakar Fiala, trenér PSK Whirlpool-Author.

I v následujících třech etapách o sobě dali jeho svěřenci vědět. Stanislavu Kozubkovi patřil po úvodním dílu modrý trikot pro nejlepšího spurtéra. Navlékl ho především díky tomu, že se dostal do dlouhého úniku, během něhož posbíral cenné body na prémiích. Etapového úspěchu se však Kozubek nedočkal, neboť pouhý kilometr před cílem ho hlavní pole pohltilo.

„Odjel jsem krátce po startu spolu se dvěma zahraničními jezdci. Pak se k nám přidali ještě další závodníci, jenže jsme měli poměrně malý náskok na to, abychom ho udrželi až do konce,“ posteskl si Stanislav Kozubek, ale vzápětí dodal: „Přesto můžu být se svým vystoupením spokojený.“
Téměř dvoumetrový cyklista nakonec v závěrečném dějství o modrý trikot přišel.

Na druhou etapu jen tak nezapomene Vojtěch Dlouhý. Postihl ho totiž nepříjemný pád, po němž jeho hlavu „zdobí“ třicet stehů. „Přede mnou zastavili dva jezdci, ale já to už bohužel neubrzdil a vletěl přímo do nich,“ popsal nepříjemný zážitek devětadvacetiletý cyklista.

V závěrečném dějství se dostal do úniku František Klouček. Rovněž i jemu se náskok nepodařilo udržet až do cíle. Nejlepší z jezdců hradeckého týmu v absolutním účtování byl desátý Tomáš Bucháček. Zvítězil Slovinec Vrecer.