Nepříznivou výsledkovou bilanci se tak budou snažit přerušit v dalším utkání na půdě nováčka nejvyšší soutěže z Nového Veselí (sobota 24. září, 18.00), který stejně jako Jičín v nové sezoně ještě nezískal ani bod. Své postřehy před důležitým extraligovým střetnutím poskytl jeden z jičínských trenérů Aleš Babák.

Po třech kolech je tým Jičína bez bodu. V Novém Veselí budete zřejmě poprvé v roli papírového favorita. Cítíte tlak, že už potřebujete bodovat?
Samozřejmě nulu na bodovém kontě vnímáme. Na druhou stranu si myslíme, že jsme předešlé zápasy neodehráli způsobem, který by nás musel stavět do role nějakého velkého nebezpečí. Samozřejmě ale už body potřebujeme, je to pro nás důležitý zápas a chceme ho pochopitelně zvládnout.

V čem vidíte největší sílu soupeře a co obecně od zápasu očekáváte?
V tuto chvíli bych asi nevyzdvihoval jednotlivce, i když můžeme zmínit střelce Melichara, Zourka, na rozehrávce pak podává dobré výkony Dolejší. Síla soupeře jako nováčka ale nyní spočívá v tom, že má výborné domácí postředí, panuje tam eufórie. Nové Veselí odehrálo některé pasáže zápasů také velice slušně, na kontě má ovšem rovněž nulu, takže určitě i jeho hráči touží po prvních extraligových bodech. O to těžší pro nás utkání bude. Duel bereme stejně jako každé venkovní utkání. Uvědomujeme si, že pouze podobný výkon jako v Karviné nebo Frýdku-Místku nám může zajistit body.

Jakou hrou se tedy chcete v Novém Veselí prezentovat?
Jak už jsem řekl, chceme navázat na utkání v Karviné, kde jsme chtěli předvést odvážnější a uvolněnější výkon. Až na drobné výjimky se nám to dařilo, na což bychom chtěli navázat, hrát rychle kombinačně a rozložit střelecké zatížení hráčů na všechny posty. Budeme se snažit hrozit ze všech postů a prostorů.

Jak je na tom hráčský kádr? V minulém zápase chyběl Jiří Vítek. Budou nyní k dispozici všichni hráči?
Jirka Vítek chyběl z důvodu pracovního vytížení, protože začal v novém zaměstnání. Řešíme ještě drobné problémy hráčů z utkání v Karviné, ale doufáme, že nikdo ze sestavy nevypadne. Otazníky tam jsou, věříme však, že se je podaří do soboty zdárně vyřešit.